Z kuşağı, iPhone ve diğer Apple ürünlerini tercih ediyor

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
Pek Fazla kişinin zenginlik göstergesi olduğuna inandığından iPhone satın aldığı biliniyor fakat FT’den yeni rapor, Z jenerasyonu alıcılarının neden Android aygıtlarla ilgilenmediğini açıklıyor.

Rapora nazaran, genç tüketiciler iPhone’a sahip olmazlarsa toplumsal olarak dışlanacaklarını düşünüyor. Z jenerasyonu, Apple alıcı kitlesinin Kıymetli bir kesimi haline geldi. Bu kümedeki müşteriler sadece iPhone değil Apple Watch iç olmak üzere öteki Apple eserlerini de satın alıyor. Amerika’da iPhone kullanıcılarının en az %34’ü bu ıslak kümesini oluşturuyor. Samsung telefon alanların sırf %10’u Z jenerasyonu kullanıcısı.

Bu, Apple için Aka yarar. Canalys tarafından yapılan araştırmaya nazaran, Apple dünya genelinde sattığı her 100 iPhone için 26 iPad, 17 Apple Watch, 35 AirPods da satıyor. Samsung için her 100 akıllı telefon satışı, 11’den az tablet, 6 akıllı saat, 6 kablosuz kulaklık satışıyla sonuçlanıyor. Bir iPhone’un ortalama satış fiyatının bir Android aygıtın neredeyse üç kat olmasına Karşın sonuç bu.

Canalys araştırması Batı Avrupa’daki 25 ıslak altı Apple kullanıcılarının %83’ünün iPhone kullanmaya devam etmeyi planladığını gösteriyor. Z nesli ıslak aldıkça muhtemelen bu trend büyüyecek ve Apple, pazardaki hissesini daha da sağlamlaştıracak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir