Realme, iPhone 14 Pro’nun Dinamik Ada’sını kopyaladı: Karşınızda “Mini Kapsül”

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok

Realme CEO’su Madhav Sheth şahsî Twitter hesabı aracılığıyla yakında piyasaya sürecekleri C serisi akıllı telefonda iPhone 14 Pro‘daki Dinamik Ada’ya benzeri bir etkileşimli çentiğe yer vereceklerini resmen duyurdu. Ayrıyeten bir görsel paylaştı.

Yayınlanan imaj şirketin Mini Kapsül (Mini Capsule) olarak isimlendirdiği etkileşimli çentik tahlilini gözler önüne seriyor. Fotoğrafta Küçük Kapsül’ün kullanıcıyı akıllı telefonun şarj durumu hakkında nasıl bilgilendirdiğini görüyoruz.

İlk hangi modelde yer alacak?

Deneyimli yönetici kısa bir müddet sonra ilgili gönderiyi silmiş olsa da ekran görüntüsü çoktan internete yayılmıştı. Aktarılan bilgilere nazaran Küçük Kapsül’e sahip birinci Realme modeli bütçe dostu Realme C serisinden bir akıllı telefon (muhtemelen C55) olacak.

Realme’nin Küçük Kapsül’ünün Apple’ın Dinamik Ada’sı kadar fonksiyonel olup olmayacağı bilinmiyor. Ayrıyeten şirketin üçüncü taraf uygulama geliştiricilerini bu özelliği desteklemeye ikna etmesi gerekecek. Merak edilen ayrıntıları bahsi geçen yeni C serisi model çıkınca öğreneceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir