Samsung’un sesli asistanı Bixby daha akıllı ve daha hızlı hale geliyor

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
Bixby ilk hayatımıza girdiğinde Samsung, yanlış bir siyaset izleyerek sesli asistanı kullandırtmaya çalışıyordu. Lakin Vakit içerisinde Samsung, bu zorlama sistemini değiştirerek kullanıcılara daha esnek seçenekler sundu. Buna Karşın firma Bixby’yi geliştirmeye devam ediyor ve artık dijital asistan Fazla daha akıllı bir hale getiriliyor.

Bixby’nin yeni güncellemesi sayesinde sesli asistan artık Özel uyandırma cümlesini destekliyor. Kullanıcılar bunu Bixby’nin Ayarlar kısmından özelleştirebilecek. Bunun yanında Bixby artık önceki konuşmaları da hatırlayabilecek. Böylelikle bağlamdan kopmadan ortadan makul bir mühlet geçse bile tıpkı bahiste konuşmaya devam edilebilecek.

Örneğin, Samsung Health’te başlatmasını istediğiniz idmana bağlı olarak ondan müzik çalmasını isteyebilirsiniz. Öbür bir Örnek daha vermek gerekirse, Bixby’ye bir atlet hakkında soru sorduğunuz ve akabinde “boyu kaç?” dediğinizde Yeniden atlet hakkında size ilgili karşılığı verecek. Bixby ayrıyeten gelişmiş cihaz içi Yapay zeka takviyesi alıyor. Böylelikle etkin bir internet teması olmasa da birtakım Değerli komutlar çalıştırılabilecek. Böylelikle ekran imgesi almak yahut el fenerini açmak üzere Temel komutlar çevrimdışı olarak çalıştırılabilecek.

Yenilikler bunlarla da hudutlu değil. Google’ın Arama Ekranına benzeyen Bixby Metin Araması, kullanıcıların aramaları ileti yazarak yanıtlamasına İmkan tanıyacak. Bu özellik sayesinde yazdığınız metin sese dönüştürülerek arayan şahsa iletilecek.

Bixby Metin Araması, şimdilik yalnızca One UI 5.1 çalıştıran Galaxy S23 serisi, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modellerinde var olacak. Bir yazılım güncellemesiyle, bütün yeni Bixby özellikleri bu ayın sonunda uyumlu akıllı telefonlara ve tabletlere gelecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir