Galaxy S23 Ultra ekranı piyasadaki en iyi üçüncü ekran seçildi

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
DxOMark uzmanları Galaxy S23 Ultra üzerindeki incelemelerini sürdürüyor. Daha Evvel akıllı telefonun kamerası test edilmişti. Artık de ekranı mercek altına alındı. Yapılan kıymetlendirme amiral gemisinde kullanılan panelin piyasadaki en düzgünlerden biri olduğunu gösteriyor.

DxOMark yetkilileri renk doğruluğu, PWM performansı ve parlaklığı değerlendirdikten sonra akıllı telefonun ekran açısından ilk üç model ortasına girmesine karar verdi. Listenin birinci ve ikinci sırasında Fazla az farkla iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri yer alıyor.

Bazı açılardan selefinin gerisinde

Samsung Galaxy S23 Ultra, 3.088 x 1.440 piksel (500 ppi) çözünürlükte 6.8 inçlik bir AMOLED ekrana sahip. Aygıtta kullanılan panel 19.3:9 en uzunluk oranı ve 1 ila 120 Hz ortasında değişen yenileme suratı sunuyor. Gerçekleştirilen birinci test ekran okunabilirlik testiydi.

Akıllı telefon, Galaxy S22 Ultra seviyesinde bir performans sergiledi lakin birtakım açılardan selefinin gerisinde kaldı. mesela İç yer şartlarında panelin kontrastı ve detayı bir evvelki modele nazaran daha düşüktü.

Video izleme tecrübesi muazzam

Renk üretimi uzmanlar tarafından genel olarak doğru olarak değerlendirildi fakat kimi Özellikle Aleni cilt tonlarında yeşil ton meşakkati gözlendi. Makul bir açıdan bakıldığında imajlar yüksek kontrast, parlaklık ve öteki parametreleri korudu.

Ekran video izleme tecrübesinde rakiplerinden daha güzel performans göstererek bu alanda ilk sırada yer aldı. Uzmanlara nazaran renk oluşturma, doygunluk ve parlaklık yüksek düzeydeydi ve mükemmel manzara kalitesi sağladı. Samsung Galaxy S23 Ultra, 148 puan alarak sıralamada iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in bir puan gerisinde üçüncü oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir