AMD Ryzen 7900’de bulunan entegre GPU’nun performansı yüzde 40 artırıldı

Anakart Driverları, Donanım Şub 22, 2023 Yorum Yok
AMD’nin Ryzen 7000 serisi işlemcilerinin tamamında RDNA 2’yi Temel Meydan Ufak bir grafik işlemcisi bulunuyor. Bu entegre GPU’nun performansı oyun oynamak için kâfi değil fakat bir bilgisayar gurusu Ryzen 7900’de bulunan GPU’yu Hız aşırtarak performansını yüzde 40’tan Çok artırmayı başardı.

Ryzen 7900’deki entegre GPU’nun performansı radikal biçimde artırıldı

SkatterBencher tarafından yapılan çalışmalar ve ince ayarlamalar ile entegre RDNA 2 GPU’su (2.20 GHz] etkileyici bir şekilde 3,1 GHz düzeyine Hız aşırtıldı ve yüzde 42’ye varan performans artışı elde edildi. Hız aşırtma sürecinde AMD Precision Boost Overdrive ve GFX Curve Optimizer kullanıldı. İki formülün birleştirilmesiyle işlemcinin tam potansiyeli daha yüksek voltajlarla ortaya çıkartıldı.

 

Günün sonunda elde edilen yüzde 42’lik performans artışı evet, yüksek lakin aslında pek bir şey Anlatım etmiyor çünkü GPU’nun kendisi nihayet derece güçsüz. Bununla Birlikte yapılan testlerde entegre GPU ile Tomb Raider’ın kara suratları 12’den 17 FPS’e yükseltildi. Bununla Bir arada tanınan FPS oyunu CS:GO’da ise 57 FPS yerine  79 FPS elde edildi.

Bununla Birlikte Değişik bir biçimde entegre RDNA 2 ekran kartlarının Hız aşırtma performansının ayrık modellere nazaran daha âlâ olduğu görülüyor. Bu bağlamda AMD’nin yaklaşan Dragon Range taşınabilir işlemcileri içinde bulunan lakin daha kuvvetli olması beklenen entegre GPU’ların da performansının Aka oranda artırılması Muhtemel olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir