Youtube’u sınırsız bulut depolama alanı olarak kullanmanın bir yolu ortaya çıktı

Genel Şub 22, 2023 Yorum Yok
YouTube‘un en Aka görüntü barındırma platformlarından biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Lakin Fazla az şahıs bu platformun standart bulut depolama alanı olarak kullanılabileceğini düşünmüştür.

DvorakDwarf takma isimli bir geliştirici Google’ın hizmetini tam olarak Yandex.Disk ve Google Drive benzeri bir servise dönüştürdü. Pekala bu nasıl oldu? Yazılım geliştirici, YouTube’a yüklemek için ZIP belgelerini video biçiminde paketleyen ve kullanıcıların platformu ücretsiz depolama alanı olarak kullanmalarına müsaade veren Özel bir program yazdı. Youtube’a yüklenen evraklar istenildiği Vakit indirilerek, program sayesinde tekrar görüntü formatından ZIP formatına dönüştürülebiliyor.

Youtube görüntü yükleme sayısına Hudut koymuyor

Bu teknik, YouTube‘un yüklenebilecek görüntü sayısına bir sınır koymamasından yararlanıyor. Lakin geliştirici, sitenin kullanım şartlarını ihlal ettikleri için kendilerine karşı harekete geçilebileceğinden, kullanıcıları bu yolu kötüye kullanmamaları konusunda uyarıyor. Youtube’a yüklenen görüntü formatındaki ZIP belgeleri görüntülenmeye çalışıldığında ise karıncalanmış bir görüntü gösteriliyor.

Şu anda programı yalnızca Linux‘ta çalıştırabileceğinizi unutmayın. Lakin projenin geliştiricisinin ileride Windows dayanağı de sunması muhtemel.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir