Yurtiçi Kargo, Türkiye’nin ilk kıtalar arası drone ile kargo teslimatını yaptı

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
Yurtiçi Kargo drone ile teslimat çalışmalarını sürdürüyor. Yurtiçi Kargo, bu defa İstanbul Boğazı’ndan geçerek Türkiye’nin birinci kıtalararası drone ile kargo teslimatını yaptı.

Geçen ay Ankara’da drone ile birinci uçuşunu gerçekleştiren Yurtiçi Kargo, bu defa İstanbul’da Çubuklu’dan Emirgan’a drone ile kargo taşıdı. DeliveryOne isimli firma tarafından geliştirilen yerli dronelar kullanılıyor. Drone, akıllı kargo dolaplarıyla entegre formda çalışıyor. Taşınacak kargo, dolabın en üstünde yer Meydan İHA pistine yükseltiliyor. Drone tarafından teslimat dolabının pistine taşınıyor ve dolapta saklanıyor. Sistem büsbütün otonom biçimde çalışıyor.

Yurtiçi Kargo Kargo Operasyonları genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Hamzaoğlu, “Artık kargo dronemiz Gerekli müsaadeler sonrasında hizmet verebilir noktaya geldi. Artık de Fazla yakında insansız kara araçlarımızı hatta robot muhaberatlarımızı görmeye başlayacağınızı tez diyoruz. çok yakında bu teknolojiyi kargo dalına kazandıracağız.” dedi. Ayrıyeten insansız kara araçlarıyla nakliyat için çalışmalar yapıldığını da Anlatım etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir