Yeni Samsung telefonlar, daha çevre dostu olacak

Genel Şub 13, 2023 Yorum Yok
Samsung, geçtiğimiz yıldan beri Özellikle akıllı telefon ve konut aletlerinde Etraf dostu malzemeler kullanıyor. Şirket, çevresel etkiyi azaltmak için eserlerinde Geri dönüştürülmüş plastik ve Öbür tabiat dostu materyallerin kullanımını yaygınlaştırmak istediklerini duyurdu.

Şu anda birçok Samsung telefonun üretiminde okyanusa karışan plastik ve %80 oranında Geri dönüştürülmüş PET sinema üzere Geri dönüştürülmüş materyal kullanılıyor. Şirket, 2050 yılına kadar telefonlarında %100 Geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı hedefliyor.

Samsung MX Mekanik Ar-Ge grubunun başında olan İsim Park Sung-sun, “Bu kararımızın Etraf üzerinde ne üzere bir tesirinin olabileceğini sorgulayabilirsiniz fakat Samsung’un geniş Eser portföyü göz önüne alındığında bu, Değerli bir ölçü. Bunun her kullanıcıya Ufak ancak manalı yansımaları olabileceğini düşünüyoruz.” diyor.

Galaxy S23 Ultra, Samsung’un şimdiye kadarki en Etraf dostu akıllı telefonu. Telefonda %80 oranında Geri dönüştürülmüş PET sinema, %22 oranında Geri dönüştürülmüş cam, %20 oranında okyanusa giden plastik malzeme kullanılmış. S23 serisinde 12, S22 serisinde 6 dahili bileşen için Geri dönüştürülmüş plastik kullanılmış. Samsung’un altın ve kobalt üzere Az gereçlerin Geri dönüşümünü artırmak için markalar ve Amel ortaklarıyla çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir