Facebook’un çatı şirketi Meta, daha fazla çalışanı işte çıkartmayı planlıyor

Genel Şub 13, 2023 Yorum Yok
Geçen yılın Kasım ayında Meta, “daha Kolay ve daha verimli” bir şirket olmanın bir yolu olarak dünya çapında 11.000’den Çok çalışanını işten çıkardı. Lakin Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta tarafından gelen haberler şirketin önümüzdeki haftalarda iş gücünü daha da azaltacağını gösteriyor.

Meta’da sular durulmuyor

Financial Times tarafından hazırlanan bir raporda, Meta’nın ikinci bir işten çıkarma sürecine başlayacağından bahsedildi. Bununla Bir arada şirket içindeki birtakım takımların bütçesinde de kesintilere gidileceği söyleniyor. bütün bu bilgiler ışığında şirket yöneticilerinin, önlerini göremedikleri için kimi projeleri gerçekleştiremedikleri de söyleniyor.

Birkaç hafta Evvel Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 2023’ün şirket için “verimlilik yılı” olacağını söylemiş ve “daha kuvvetli ve daha çevik bir organizasyon” olacaklarını Anlatım etmişti. Lakin, mevzuya aşina olan bir Meta çalışanı birebir fikirde görünmüyor. Çalışana nazaran Meta’daki durum hala tam bir karmaşa. Öte yanda şimdilik bu planlanan daha doğrusu argüman edilen ikinci işten çıkarmanın boyutu ve kapsamı şimdi meçhul.

Meta, nihayet vakitlerde toplu işten çıkarmalar gerçekleştiren teknoloji şirketlerinden yalnızca bir tanesi. Çalışanlarına veda eden öbür şirketler ortasında Microsoft, Twitter, Amazon, Google, Spotify, Disney ve dahasını da sayabiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir