Yeni nesil Nintendo Switch bekleyenlere kötü haber: İşte en erken çıkış tarihi

Genel May 13, 2023 Yorum Yok
Görünüşe nazaran Nintendo‘nun 2023’te yahut 2024’ün başlarında yeni bir Switch modeli piyasaya sürme planı yok. Japon yayın kuruluşu Nikkei Asia’ya konuşan kaynaklar, “yeni bir Eser lansmanının en erken önümüzdeki ilkbahardan Evvel gerçekleşmeyeceğini” söyleyerek bu noktayı yine teyit ederken, Nintendo’nun mali tablolarına kısa bir nazar atmanın bile bunu doğrulayacağını Anlatım ediyorlar.

Nintendo’nun finansal datalarına nazaran azalan donanım ve yazılım satışlarının tesiriyle net satış gelirlerinde 3 milyar dolardan Çok bir düşüş yaşadı. Switch sevkiyatları da 5 milyon adet azaldı ve sevkiyatlar satışlara eşit olmasa da, Nintendo satışların da azaldığını doğruladı ve bu da 1,7 milyar dolarlık donanım çıkarının düşmesine neden oldu.

Yeni nesil Nintendo Switch için beklemek gerekecek

Nisan 2023 – Mart 2024 devrini kapsayan var mali Yıl olan FY24’ün aslında daha Kötü sonuçlar vermesi bekleniyor. Nintendo, 15 milyon Switch sevkiyatı öngörüyor ki bu da konsolun 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana en düşük yıllık sevkiyat devri manasına geliyor. Nintendo ayrıyeten net satışların yüzde 9,5, aktiflik kârının yüzde 10,8 ve net kârın yüzde 21,4 oranında düşeceğini iddia ediyor. Bu ortada, Ar-Ge harcamalarının ise yüzde 7’nin üzerinde artması bekleniyor.

Bu durum iki şeyi açıkça gösteriyor: FY24, Switch’in Ömür döngüsünde aşağı hakikat (haklı olarak sistem 7. yıla giriyor) bir eğim olacak ve Nintendo, Ar-Ge harcamalarının da yansıttığı üzere bir şeyler için hazırlanıyor. Münasebetiyle , Nintendo’nun en erken Nisan 2024’e kadar yeni jenerasyon bir donanım çıkarmayacağı belirtiliyor.

Nintendo Lideri Shuntaro Furukawa, Japon yatırımcılarla yaptığı bir soru-cevap görüşmesinde yeni jenerasyon donanımlar hakkında da kısa açıklamalarda bulundu. Furukawa, Switch ekosisteminin şu anda yıllık 114 milyon oyuncuya sahip olması nedeniyle şu anda yeni nesil donanımı piyasaya sürmeye gereksinim olmadığını söylüyor, lakin Switch ile ufuktaki yeni konsol ortasında sıkıntısız bir geçiş noktası bulmanın Fazla Kıymetli olduğunu belirtiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir