Samsung, DDR4 bellek üretiminde kesinti yapacak

Anakart Driverları, Donanım May 13, 2023 Yorum Yok
Global olarak ekran kartı haricindeki öteki donanım bileşenleri tüketiciler için uzuna bir vakittir bu kadar güzel olmamıştı. Çünkü SSD şoförler için hafıza yongaları ve DRAM hafıza modülleri şu anda Fazla Müsait fiyatlı ve üreticiler işlerini bu yeni eğilime adapte etmek için gayret ediyor. Düşen hafıza fiyatları tüketicilerin işine gelirken bir yandan da Samsung, piyasa şartlarına ayak uydurmak için DDR4 bellek üretimini azaltmayı hedefliyor.

Samsung, DDR4 üretimini düşürüyor

Dünyanın en Aka DRAM çip üreticilerinden biri olan Samsung, epeyce kritik bir Devre yaşıyor. Şirketin gelirleri 2023’ün birinci çeyreğinde yıldan yıla yüzde 18’lik bir düşüş yaşarken, kârlar da nihayet 14 yılın en Kötü sonucuyla (-%95) adeta buharlaştı. Global DRAM ve SSD fiyatlarının önümüzdeki aylarda daha da ucuzlaması bekleniyor ki bu da üreticilerin toparlanmalarını açıkça zorlaştırıyor. Samsung kısa bir müddet Evvel çip üretiminde kesintiye gitmeye hazırlandığını açıkladı ve artık bu kesintinin Aka olasılıkla Değerli bir kesinti olacağını biliyoruz.

Koreli devin en az 3 ila 6 ay (iki çeyrek) sürecek bir hamleyle DDR4 hafıza modülleri için çip üretimini azaltması bekleniyor. Samsung’un Yekün yonga plakası girdisi yüzde 5-7 oranında azalacak ve bu da esasen güç durumda olan pazar üzerinde muhtemelen daha da Olumsuz sonuçlar doğuracak. Samsung, iddiası yüzde 45’lik pazar hissesi ile dünyanın en Aka hafıza yongası üreticisi pozisyonunda. Tıpkı biçimde Samsung’un bu yıl yüzde 25 daha az DRAM yongası üretmesi bekleniyor.

Samsung geçtiğimiz Yıl da DDR3 belleklerin üretimini Önemli oranda azaltmıştı. Firma o Devre kurumsal yahut tüketici müşterilerini yeni teknolojilere yönlendirmek istiyordu. Görünüşe nazaran firma Yeniden emsal bir siyaset sürecine giriş yapıyor. Ancak farklı olarak artık tüketiciler yüksek teknoloji harcamaları konusunda daha muhafazakâr bir yaklaşım benimsiyor. Birkaç çeyrek sürmesi beklenen bu üretim azaltması sonucunda Samsung, fiyatların toparlanmasını bekliyor olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir