Yeni Google TV’lerin kumandası kendi kendini şarj edecek

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
Android TV ve Google TV aygıtları için referans uzaktan kumandalar tasarlamak üzere Google ile Bir arada çalışan TW Electronics, CES 2023’te Google TV’ler için yeni televizyon kumandasını tanıttı. Şirketin Exeger ile Birlikte geliştirdiği yeni uzaktan kumanda, ortam ışığından faydalanarak kendi kendini şarj edebiliyor. Alt kısımdaki Fer gücünü elektriğe dönüştüren fotovoltaik (güneş pili) panel sayesinde bu gerçekleşiyor.

TW’nin güneş güçlü uzaktan kumandasının ne Vakit çıkacağına dair bir bilgi yok. Fakat pille çalışan klasik Google TV uzaktan kumandalarına kıyasla üretim maliyetinin Kıymetli ölçüde yüksek olduğunu düşündüğümüzde, başlangıçta sadece üst Tertip Google TV aygıtlarıyla gelmesi mümkün.

Samsung, güneş gücü ve radyo dalgalarını kullanarak şarj olan uzaktan kumandaya sahip TV’leri uzun müddettir piyasada. Güneş güçlü TV kumandaları, hem ortada sırada pil değiştirme muhtaçlığını ortadan kaldırıyor hem de pillerin ürettiği atıkları azaltıyor. Bu ortada Samsung, geçtiğimiz Yıl WiFi routerlardan yayılan radyo dalgalarını kullanarak şarj olabilen uzaktan kumandasını tanıttı lakin hâlâ bu kumandayla gelen TV’leri göremedik.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir