Akıllı telefon satışları son 10 yılın en düşüğünde

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
nihayet yılların en ağır ekonomik krizi devam ederken teknoloji kesimleri de talepte rekor düşüşler yaşıyor. Pek Fazla bölüm tahminen de tarihindeki en düşük gelir düzeyine ulaşmış durumda.

Akıllı telefon pazarı tabana vurdu

Geçen yılın dördüncü çeyrek tahlillerine nazaran akıllı telefon pazarı 270 milyon civarında satış yaptı ve yıllık yüzde 17 düşüş yaşadı. Böylelikle nihayet 10 yılın en Kötü dördüncü çeyreği görülmüş oldu.

Apple yaşanan bütün aksiliklere Karşın pazar hissesini yüzde 25 düzeyine çıkardı ve geçen Yıl birebir periyotta olduğu üzere liderliğini korudu. Samsung da 1 puan yükselerek yüzde 20 pazar hissesi elde etti. Çinli üreticilerin ise bu periyotta geriledikleri görüldü.

2022 yılı genelinde ise yüzde 11 düşüşle 1.2 milyarın altında bir sevkiyat gerçekleştirildi. Samsung Yekün pazar hissesini yüzde 22 düzeyine çıkarmayı başardı. Apple ise yüzde 19 düzeyine yükseldi. Çinli üreticiler Tekrar Yıl genelinde de düşüşteydi.

Bu Yıl da ekonomik şartlarda Aka güzelleşmeler beklenmiyor fakat Asya tarafında Özellikle turizmin tesiriyle bir ölçü toparlanma olabilir. Bunun da yaz aylarından sonra tesirini göstermesi olası.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir