Kuo açıkladı: Mac mini’nin tasarımı yakın zamanda değişmeyecek

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
Apple bu hafta Aka bir sürpriz yaparak M2 Pro ve M2 Max işlemcili yeni eserlerini tanıttı. Duyurulardan en Fazla dikkat çeken aile MacBook Pro olsa da Mac küçük de Değerli bir güncellemeye kavuştu. En nihayet standart M1 işlemcisi ile güncellenen Mac küçük, uzun bir mühlet sonra yeni güncellemesine kavuştu.

Mac mini’nin tasarımı neden değişmiyor?

Apple’ın M2 ve M2 Pro işlemcili yeni Mac küçük modelleri, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Fakat aygıtlar, Apple’ın 2010 yılında tanıttığı Mac küçük ile Derhal derhal aynı tasarıma sahip. 2020 yılında firmanın İntel işlemcilerini bırakması ile Mac mini’nin daha Ufak bir dizayna sahip olacağı düşünülmüştü fakat Apple, Mac mini’nin küçük bileşenlerine Karşın hala birebir tasarımı kullanıyor. Pekala lakin neden?

Fiyatı düşük tutmak için olabilir

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Mac mini’nin tasarımı hakkında konuştu. Kuo’ya nazaran Apple, yakın vakitte eserin dizaynında bir değişikliğe gitmeyecek. Hatta 2024 yılında tanıtılacak olan Mac küçük da şimdiki ile tıpkı tasarım anlayışını sergileyecek. Kuo’ya nazaran bu durumun sebebi aygıtın fiyatını Müsait tutmak. Apple’ın Mac küçük için yeni bir tasarım anlayışına geçmesi, yüksek maliyetli Ar-Ge yatırımlarına Sebep olacaktır ve Apple, aygıtın fiyatını Müsait tutmak istediği için bu yolu tercih etmiyor. M2 işlemcili Mac küçük, 599 dolarlık fiyatı ile M1 işlemcili modelin çıkışından bile daha ucuz olarak dikkat çekiyor. Bakalım Apple, 2024 sonrasında Mac küçük ailesinde bir değişikliğe gidecek mi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir