Kuzey Amerika’da 2022’nin en çok satan konsolu Nintendo Switch oldu: PS5 geri kaldı

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
2022’nin bitmesi ile yılın Kıymetli istatistikleri gün yüzüne çıkmaya başladı. Müstakil bir araştırma firması olan NPD Group’tan gelen bilgilere nazaran Nintendo Switch, şimal Amerika’da en Fazla satan konsol olmayı başarmış.

Playstation 5 ise en Fazla Nakit kazandıran konsol oldu

NPD Group’tan Mat Piscatella’nın paylaşımına nazaran şimal Amerika’da yılın en Fazla satan konsolu Nintendo Switch oldu. Playstation 5 ise daha yüksek fiyatı sebebiyle yılın en Fazla Nakit kazandıran konsolu olmayı başardı. Playstation 5’in Yıl uzunluğu stok sıkıntıları yaşaması, Nintendo Switch’in birinciliği almasında Aka bir rol oynamış olabilir. Sony’nin stok sorunlarını çözmeye başlaması ile 2022’nin ekim ve kasım aylarında en Fazla konsol PS5 olmuş lakin aralık ayında Nintendo Switch tekrar birinciliği kapmış.

Ayrıca NPD Group’un ek bilgilerine nazaran 2022 yılında oyun bölümüne harcanan Nakit gerilemiş ve 56.6 milyar dolara düşmüş lakin konsol satışlarında artış devam etmiş. genel dala harcanan paranın azalmasının ise 2022’de AAA oyunlarının sayısındakı düşüş olduğu düşünülüyor. 

2023 Değerli bir Yıl olacak

2023 ise oyuncular için hayli heyecan uyandıran bir Yıl olacak üzere gözüküyor. Playstation 5’in stok problemlerinin çözülmesi, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Starfield ve Spider-Man 2 üzere oyunların çıkması ve Nintendo’nun mümkün yeni jenerasyon konsolu oyun dünyasını derinden etkileyecektir. Bakalım Sony, 2023’te en Fazla konsol satan firma olabilecek mi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir