Xiaomi, OPPO ve Vivo arasında yeni ittifak: Apple AirDrop’a rakip geliyor

Genel Mar 22, 2023 Yorum Yok
Günümüzde Google, akıllı telefonlar ortasında data transferine fırsat tanıyor olsa da, ne yazık ki kâfi verimliliğe sahip değil. Bu nedenle birçok üretici, aygıtlarında kullanıcılar için yerleşik araçlara yer veriyor. Artık bu meseleleri hafifletmek ismine Vivo, Xiaomi ve Oppo yeni bir iştirake imza attı.

Vivo, Oppo ve Xiaomi aygıtlar ortası data transferi kolaylaşıyor

Bilmeyenler için 2019 yılında Vivo, Xiaomi ve OPPO, markalar ortası direkt belge transferi ittifakını duyurmuştu. Rastgele bir üçüncü taraf uygulama olmadan 20 MBps’e kadar fotoğraf ve şahıs transferine fırsat tanıyan bu özellik, yeni Amel birliği kapsamında artık daha verimli olacak. Böylelikle kullanıcılar, bu üç marka ortasında üçüncü taraf uygulamalarını ve datalarını de yeni telefonlarına süratli bir şekilde aktarabilecekler.

Şu Lahza itibariyle, gelişmiş data transferi özelliğinin global pazarlara ulaşıp ulaşmayacağı açıklanmadı. Lakin eşler ortası transfer Çin dışında var olduğundan, uygunlaştırılmış bilgi taşıma özelliği de yakın gelecekte kullanıma sunulabilir. Ayrıyeten, Samsung (Çin’e özel) iç olmak üzere neredeyse bütün markaların, 2019’dan bu yana transfer ittifakı içerisinde olduğunu belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir