Xiaomi 14 Pro tasarımı kesinleşti! Selfie ekranı ve daha fazlası

Genel Nis 24, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 13 ailesinin zirve modeli Xiaomi 13 Ultra’yı duyuran Xiaomi, kullanıcılardan Olumlu tenkitler almayı başardı. Bu bağlamda Xiaomi 14 serisinin neler sunacağı da Aka merak konusu oldu diyebiliriz. Bugün sessizliğini bozan Xiaomi, Xiaomi 14 Pro’nun tasarımına açıklık getirdi.

Xiaomi 14 Pro tasarımı kesinleşti

Xiaomi 14 Pro hakkında kullanıcıların sorularını yanıtlayan Xiaomi Endüstriyel Tasarım Departmanı tasarım direktörü Wei Xu, ‘‘Xiaomi 14 Pro’nun dizaynını sonlandırdıklarını” ve bu dizaynın ”Mi 11 Ultra’dan daha harika” olduğunu lisana getirdi. Bu açıklama, Xiaomi 14 Pro’nun tasarım konusunda Mi 11 Ultra’yı Temel alacağını bizlere gösteriyor.

Bilmeyenler için Xiaomi’nin kamera odaklı birinci telefonu Mi 11 Ultra, Xiaomi Mi 10 Ultra ile başlayan ‘Ultra’ ailesinin ikinci modeli oldu. Amiral gemisi aygıt, kamera kısmında yer Meydan 1,1 inçlik selfie ekranı ile eşsiz bir dizayna sahipti. Ayrıyeten bu ekranın, bildirimler, hava durumu, müzik çalma denetimleri üzere fonksiyonel özellikler sunduğunu da hatırlatalım. 

Xiaomi 14 Pro’nun ayrıntılarına gelirsek bu hususta hiçbir detaya sahip değiliz. Gerçekten var sızıntılar, Xiaomi 14 serisi için 2023 yılının nihayet çeyreğine işaret ediyor. Lakin kuvvetle olası, yeni nesil Snapdragon 8 Gen 3 platformu, daha yüksek şarj suratları ve yükseltilmiş kamera sensörleri ile karşılaşacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir