Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Lite’ın Avrupa fiyatı sızdı: Neredeyse iki kat daha pahalı

Genel Şub 17, 2023 Yorum Yok
Xiaomi, geçen Yıl Aralık ayında olağan ve Pro varyantlarından oluşan Xiaomi 13 serisini duyurmuştu. Akıllı telefonların 26 Şubat’ta Barselona’da yapılacak Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılacağı aslında onaylanmıştı fakat fiyat noktasında bilgi yoktu. Artık ise lansmandan evvel, standart modelin fiyatı Avrupa pazarı için sızdırıldı.

Neredeyse iki kat daha pahalı

Dengeli sızıntılarıyla bilenen Roland Quandt tarafından paylaşılanlara nazaran Xiaomi 13‘ün 8GB + 256GB RAM ve depolama yapılandırması 999 Euro‘ya Müşteri bulacak. Tıpkı varyant Çin’de 4.299 RMB (~ 588 Euro) olarak fiyatlandırılmıştı. Hasebiyle telefonun Avrupa fiyatının neredeyse iki kat daha değerli olacağını görüyoruz.

26 Şubat’ta yapılacak Taşınabilir Dünya Kongresi’nde Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun yanı sıra Xiaomi 13 Lite‘ı da görmeyi bekliyoruz. Sızıntılar ve söylentiler, bunun Çin’deki Xiaomi Civi 2’nin tekrar markalanmış bir versiyonu olduğunu gösteriyor. Xiaomi 13 Lite’ın 8GB + 128GB seçeneğinin ise 499 Euro olacağı belirtiliyor. Civi 2’nin Çin’deki fiyatlarına kıyasla bu modelde de Yine yüksek bir fiyat Laf konusu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir