Xiaomi 13 Ultra’nın ezber bozan tasarımı açığa çıktı

Genel Şub 23, 2023 Yorum Yok
Kullanıcılar tarafından merakla beklenen Xiaomi 13 serisi, yakında global pazara adım atacak. Akıllı telefonların lansman tarihi yaklaşırken, aileye yeni bir Ultra modelinin de iç olması bekleniyor. Bugün Xiaomi 13 Ultra‘nın tasarımı doğrulayan yeni gözetici kılıf manzaraları paylaşıldı. 

Xiaomi 13 Ultra’nın tasarımı doğrulandı

Bilmeyenler için Xiaomi 13 Ultra, geçtiğimiz Yıl piyasaya sürülen ve kamera dizaynıyla dikkat çeken Xiaomi 12S Ultra‘nın halefi olacak. Lakin kısa müddet Evvel Xiaomi, Xiaomi 13S serisinin istikbal planları ortasında yer almadığını açıkladı. Bu durum bizlere Xiaomi 13 Ultra’nın Xiaomi 14’e kadar Biricik amiral gemisi olacağını gösteriyor.

Paylaşılan esirgeyici kılıf imgelerine nazaran Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 12S Ultra’nın kamera dizaynını bir adım öne taşıyacak. Buna nazaran dairesel kamera adasında dört farklı sensöre konut sahipliği yapan aygıtın, üst tarafında bir adet hoparlör çıkışı, sağ tarafında ise ses açma-kısma ve Güç tuşu bulunuyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın en azından Çin’de Mart veya Nisan aylarında piyasaya sürüleceği söyleniyor. Yakın vakitli sızıntılara nazaran Xiaomi 13 Ultra, bir evvelki jenerasyon Xiaomi 12S Ultra’nın 1 inç büyüklüğündeki anne kamera sensörünü koruyacak. Lakin bunun yanında gimbal stabilizasyonuna sahip olacak. Ayrıyeten aygıta eşlik edecek dört kameranın otomatik odaklama ve bir dToF (Doğrudan Uçuş Süresi) sensörü içereceği belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir