iPhone 15’in tasarımı deşifre oldu: Daha büyük ekran, Dinamik Ada ve USB-C

Genel Şub 23, 2023 Yorum Yok
iPhone 15 serisine ait bilgiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere 9to5mac internet sitesi kısa bir mühlet Evvel iPhone 15 Pro’nun CAD görsellerini yayınlamıştı. İnternet sitesi artık de temel iPhone 15 modeli için birebir şeyi yaptı ve aygıtın dizaynını açığa çıkardı.

Akıllı telefonu genel sınırlarıyla gösteren üç boyutlu çizimlerdeki en Değerli ayrıntı “Dinamik Ada” olarak öne çıkıyor. var iPhone serisinde yalnızca Pro’larda gördüğümüz etkileşimli çentik 2023’te çıkacak bütün iPhone’larda yer alacak. Bloomberg de aslında bu istikamette bir rapor yayınlamıştı.

Ekran boyutu ve USB-C

Bunlara ek olarak iPhone 14’te 6.1 inçlik bir ekran kullanılmasına Karşın CAD evrakları 6.2 inçlik bir ekrana işaret ediyor. Panel çözünürlüğü ve yenileme suratı hakkında şimdi bir ayrıntı yok. iPhone 15’deki bir öteki Kıymetli değişiklik Lightning yerine USB-C irtibat noktasına geçecek olması.

Avrupa Birliği’nin USB-C irtibat noktasını bütün elektronik aygıtlar için Biricik üniversal standart haline getirecek yasası 2024 yılı itibariyle yürürülüğe girecek. Görünen o ki Apple olağan takvimden bir Yıl erken davranarak iPhone’ları yeni düzenlemelere uyumlu hale getirecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir