Samsung, akıllı telefon uydu iletişimi için yeni modem teknolojisini duyurdu

Genel Şub 23, 2023 Yorum Yok
Samsung, istikbal Exynos modem tahlillerine entegre etmeyi planladığı yeni 5G NTN modem teknolojisi ile 5G uydu irtibatının ticarileşmesini hızlandırmayı ve 6G IoE çağının önünü açmayı planlıyor.

Samsung 5G NTN modem teknolojisi neler getiriyor?

Bilindiği üzere NTN, öncelikli olarak karasal ağların ulaşamadığı bölgelere irtibat sağlamak için uydular ve diğer karasal olmayan araçları kullanan bir irtibat teknolojisi. Afet bölgelerinde bağlantının sürdürülebilmesini sağlamak ve dronlar üzere hava hareketliliğini güçlendirmek açısından da kritik bir teknoloji. Samsung, NTN teknolojisinin global operatörler, taşınabilir Aygıt üreticileri ve çip şirketleri tarafından sunulan hizmetlerin Birlikte çalışabilirliği ve ölçeklenebilirliği sağlamaya Yardımcı olacağını söyledi.

Samsung’un uydu irtibat teknolojisi Exynos 5300 referans platformunu kullanıyor. Şirketin açıklamasına nazaran, istikbal Exynos modemler Qualcomm’un Snapdragon uydu tahlili üzere iki istikametli bağlantısı (mesajlaşma, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve görüntü paylaşma) destekleyecek.

Şirketin entegre uydu irtibatı sağlayan NB-IoT tahlilleri, akıllı telefonlarda farklı yüksek kuvvetli kablosuz anten çipine olan muhtaçlığı ortadan kaldırarak taşınabilir Aygıt üreticilerine Fazla daha Çok tasarım esnekliği sağlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir