Xiaomi 13 serisi yerine Xiaomi 14 serisi tanıtılabilir: Kafa karıştıran kutular

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Xiaomi 13 serisi yerine Xiaomi 14 serisi ile karşılaşabiliriz. Çinli firmanın bir sonraki amiral gemisi telefonlarına Snapdragon 8 Gen 2 isimli işlemci Güç verecek. Weibo’da paylaşılan üstteki görsel kullanıcıları meraklandırdı.

Xiaomi 13 serisi yerine Xiaomi 14 serisi tanıtılabilir

Weibo isimli platformda paylaşılan bir görselde Xiaomi 14 için hazırlanan karton kutular var. Bir Öbür görselde ise Xiaomi 14 ibaresi kullanılmış ve kendisinin model numarası 2211133C olarak belirtilmiş.

Aşağıdaki manzaraya bir göz attığımızda yeni serinin Android 13 tabanlı olan MIUI 14.0.2.0 sürümü ile taçlandırılacağını anlıyoruz. 12 GB RAM ve Android Emniyet yamasına sahip olan yeni Xiaomi ailesinde 13 sayısının kullanılmayacağı kestirim ediliyor. Çünkü bu sayı birtakım kültürlerde uğursuzluğu ve berbatlığı simgeliyor.

Emniyet yamasının Ekim 2022’ye ilişkin olduğu Anlatım edilmiş. Eğer 13 sayısı kullanılmayacaksa 14 sayısının kullanılacağı öngörülüyor. Bu serinin lansman tarihi önümüzdeki hafta açıklanabilir.

Asya pazarında test edilmeye başlanan bu serinin yakında dünyanın öteki bölgelerini de ziyaret edeceği konuşuluyor. Bu ihtimal ülkemizi de ilgilendiriyor. Çünkü Xiaomi’nin kimi amiral gemisi akıllı telefonları Türkiye’de mevcut. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir