Android 13 güncellemesi: Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 yenilendi!

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Samsung’un katlanabilir Eser ailesinin en yeni iki üyesi olan Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 birkaç ay Evvel marketlerdeki yerini aldı. Android 12 eşliğinde kullanıcıların beğenisine sunulan bu iki aygıttan sırf Galaxy Z Fold 4 için Android 12L isimli bir sürüm tasarlandı. Artık her ikisi de Android 13 tabanlı olan One UI 5.0 güncellemesi ile taçlandırıldı.

Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesi neler sunuyor?

Güney Kore menşeli olan teknoloji firması birkaç hafta Evvel Android 13’ün altyapısını kullanan yeni One UI yazılımının stabil versiyonunu bütün dünyaya yaymaya başlamıştı. Bu versiyon birinci olarak Galaxy S22 serisi ile tanıştı.

Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 için yayımlanacağı duyurulan stabil One UI 5.0 güncellemesi Güney Kore’de yaşayan kullanıcılar için yayımlandı. Bu sürümün beta versiyonu ABD’de ikamet eden bireyler için devreye sokuldu. Kendisinin stabil versiyonu yakında bu ülkede ve daha sonra Avrupa’da faal edilecek.

One UI 5.0 yazılımı uygulamalardan gelen bildirimlerin mukadderatını kullanıcıların tayin etmesini sağlıyor. Çünkü kullanıcıların müsaadesini alamayan hiçbir uygulama kimseyi rahatsız edemiyor.

Kullanıcıdan müsaade istemeden açılan uygulama ekranlarından gelen rahatsız edici ve istenmeyen bildirimlere elveda diyen Android 13’te Samsung Goodlock uygulamasının RegiStar altyapısı mevcut. Katlanabilir ekranınız bu altyapı sayesinde basınca hassas hâle geliyor ve bununla ilgili olan hareketleri algılayabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir