Facebook cinsel yönelim, siyasi görüş, din ve adres bilgilerini kaldıracak! İşte tarih

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Facebook profilinize bakanlar inancınız, cinsel yöneliminiz, adresiniz ve siyasi ideolojiniz hakkında direkt bir biçimde bilgi edinemeyecek. Bu düzenleme 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak. Pekala ayrıntılar neler?

Facebook neden bu değişikliğe imza atacak?

Matt Navarra tarafından paylaşılan bir Twitter mesajına nazaran tanınan toplumsal medya platformunun dini inanışın ve cinsel yönelimin saklılığına öncelik verdiği gözüküyor.

İlgili görselde Facebook’un yalnızca bu 2 alanı ortadan kaldıracağı Anlatım edilse de TechCrunch Editörü Aisha Malik kendisine bir Facebook yetkilisinin ulaştığını ve ona şu kelamları sarf ettiğini belirtti:

Bu değişikliğin ardındaki neden Facebook’un kullanımını kolaylaştırmak. Gezinmeyi ve kullanımı kolaylaştırma uğraşlarımızın bir kesimi olarak cinsel yönelim, dini görüş, siyasi görüş ve adres üzere Değerli olan bilgi alanlarını kaldırıyoruz.

Bu alanlara kendi bilgilerini ekleyen bireylere bu alanların kaldırılacağını belirten bildirimler gönderiyoruz. Bu değişiklik hiç kimsenin kendisiyle ilgili olan bu bilgileri Facebook’un Öbür bir yerinde paylaşma özgürlüğünü engellemeyecek. Herkes bu bilgileri kendi profilinde yazıyla, görüntüyle yahut fotoğrafla paylaşabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir