Twitter’da olağanüstü hal! Twitter ofisleri “geçici süreliğine” kapatıldı

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Twitter çalışanlarına şirketin ofis binalarının Çabucak lakin süreksiz olarak kapatılacağını söylendi. Çalışanlara ofislerin 21 Kasım Pazartesi günü tekrar açılacağı söylendi. Duyuru, şirketin yeni sahibi Musk’ın ağır tempolu, uzun saatler çalışma konusunda çalışanlarına baskı kurmasının akabinde istifa olaylarının olduğu vakitte geldi. Çalışanlar, #LoveWhereYouWorked etiketini kullanarak tweetlemeye başladı.

Elon Musk, ayrıyeten çalışanları uyardı: “Lütfen şirketin gizli bilgilerini toplumsal medyada, basınla yahut Öbür bir yerde tartışmaktan kaçınarak şirketin siyasetine uymaya devam edin.”

Ya güçlü kaideleri kabul edin ya da tazminatınızı alın

Musk, bu hafta Twitter çalışanlarına uzun saatler çalışmak zorunda olduklarını ve nihayet derece Misli olmaları gerektiğini yoksa şirketten çıkarılacaklarını söyledi. Çalışanların kalmak istiyorlarsa bunu kabul etmeleri gerektiği aykırı taktirde üç aylık kıdem tazminatı verileceği söylendi.

Çalışan sayısı süratle azalıyor, en uygunlar kalacak

İsminin gizli kalmasını isteyen eski Twitter çalışanı, BBC’ye ortalık durulduğunda 2000’den az insanın kalacağını söyledi ve ekibindeki herkesin işine nihayet verildiğini kelamlarına ekledi. 

Musk, Twitter’ın denetimini almadan Evvel şirketin yaklaşık 7500 çalışanı vardı. Şirketin ayrıyeten çoğunluğunun işten çıkarıldığı anlaşılan binlerce kontratlı Amele çalıştırdığı bildirildi. Kuvvetli şartları bilerek çalışmaya Amade fakat istifa etme kararı almış bireyler de var.

Twitter kapanacak mı?

Musk, Twitter’ın ofislerinin kapatıldığına dair iletinin gönderilmesinin akabinde Twitter’ın kapanmanın eşiğine geldiğine dair bir soru Karşılık olarak şu tweeti attı: “En düzgün beşerler kalıyor, bu yüzünde Çok tasa duymuyorum.” Fakat Öbür bir gönderide kurukafa ve çapraz kemik emojisi, üzerinde de Twitter logosu bulunan bir mezar taşı fotoğrafı paylaşmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir