Huawei Watch 3 Pro’ya taksi çağırma özelliği eklendi

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
466 x 466 piksel ekran çözünürlüğü, titanyum alaşımlı Beden yapısı, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla piyasaya sürülen Huawei Watch 3 Pro da artık bir taksi çağırabilecek. Bir kullanıcı bu özellikten yararlanmak için Harmony OS 3’ün en nihayet sürümünü kullanmalı.

 

Huawei Watch 3 Pro taksi çağırma özelliği ile gündemde

Huawei tarafından yapılan yeni atılım Çin’in gündemine damgasını vurdu. Kullanıcılar bundan bu türlü Petal Maps uygulamasını açıp bu uygulamanın sol alt köşesinde bulunan ilgili butona basarak taksi çağırabilecek.

Bu akıllı saatin kullanıcıları çağırdığı taksinin modelini ve güzergâhını seçebilecek. Patel Maps’in haritası üzerinden yola çıkılan nokta ile varılmak istenen nokta ortasında keşifler de yapılabilecek.

Zamanla elzem datalar toplayacağı öngörülen bu özellik daha sonra kullanıcıların yardımıyla sık kullanılan güzergâhların bir listesini çıkaracak ve ilgili güzergâhları kullanıcılara önerecek. Bunun dışında Huawei Watch 3 Pro’daki navigasyon altyapısının Huawei dışında rastgele bir şirkete bağlı olmadığı bildirildi.

Huawei tarafından verilen öbür bilgilere nazaran Watch 3 Pro modelinin arayüzü taksilerin plaka bilgilerini, rengini ve rotasını görüntüleyebiliyor. Kendisi şoförün gerçek vakitli pozisyonu ve seyahat müddeti üzere detayları da gösterebiliyor.

Bir şahıs şifresiz ödeme sistemi ile uyumlu bir formda çalışan bu akıllı saat sayesinde seyahati bittikten Çabucak sonra ödemesini otomatik bir halde yapabilecek. Ödeme sürecini tamamlamak için ek bir sürece gereksinim duyulmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir