Xiaomi 13 serisi Wi-Fi 7 desteğine kavuşuyor: Güncelleme yolda

Genel Şub 08, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonları Xiaomi 13 serisini tanıttı. Lakin lansman sırasında şirket, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun Wi-Fi 7 özelliği hakkında sessiz kalmıştı. Bugün Çinli teknoloji devi, Xiaomi 13 serisine Wi-Fi 7 takviyesi kazandıracak bir güncellemenin yolda olduğunu duyurdu.

Xiaomi 13 için Wi-Fi 7 dayanağı yolda

Bilmeyenler için Xiaomi 13 ve 13 Pro, daha yeni 802.11be Wi-Fi 7 standardını desteklemesine Karşın 802.11ax Wi-Fi 6E dayanağıyla piyasaya sürüldü. Lakin Samsung Galaxy S23 serisi ve OnePlus 11 üzere diğer yeni nesil telefonların Wi-Fi 7 takviyesine sahip olması Xiaomi’nin çalışmalarını hızlandırmış üzere gözüküyor.

Bugün Xiaomi Yönetim Şurası Lideri ve CEO’su Lei Jun, Xiaomi 13 serisi ve Redmi K60 Pro’nun en nihayet kablosuz ilişki standardını destekleyeceğini duyurdu. Bu bağlamda selefi Wi-Fi 6’dan 2,4 kata kadar daha yüksek suratlar sunacak yeni standart, 4K ve 8K görüntü akışlarında gecikme müddetlerini de Kıymetli ölçüde düşürecek.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni güncellemenin ne Vakit kullanıma sunulacağını dair rastgele bir açıklamada bulunmadı. Fakat Xiaomi’nin artan rekabet karşısında süratli bir adım atacağını düşünüyoruz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir