Apple, yurt dışı mağazalarında “şimdi al sonra öde” sistemini başlattı

Genel Şub 08, 2023 Yorum Yok
Apple, ödeme hizmetinin “şimdi satın al sonra öde” özelliğini bir müddettir kendi içinde test ediyordu. Şirket artık bu özelliği binlerce perakende çalışanına açtı. Yakın vakitte da tüketicilerin kullanımına açılması bekleniyor.

Bir müddettir Apple çalışanlarının test ettiği Apple Pay Later, alışveriş yapanların ödemelerini taksitlendirmelerine İmkan tanıyor. Bu hizmet birinci olarak geçen Haziran ayında duyurulmuştu ve iOS 16 özelliklerinden biri olarak Eylül ayında kullanımı sunulması planlanmıştı. Şirket, teknik zorluklar nedeniyle 2023’e ertelemek durumunda kaldı. Hizmet, Apple’ın şirket içi teşebbüsler için tasarladığı yeni bir finansal platformda çalışacak.

Yeni hizmet birinci etapta tüketicilerin Apple Pay aracılığıyla yaptığı satın alma sürecini faiz yahut ek fiyat ödemeden -6 haftada ödenen- 4 takside bölmelerine İmkan tanıyacak.

Apple’ın Goldman Sachs Group Inc. ile Bir arada çalışarak Apple Pay aylık taksitlendirme hizmetinin bir versiyonunu geliştirdiği söyleniyor. Bu hizmette yüksek dengeli süreçlere taksit uygulanacak lakin hizmet bedeli alınacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir