Xbox, PlayStation’a Call of Duty için 10 yıllık anlaşma teklif etti

Genel Oca 08, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Activision Blizzard ile 69 milyar dolarlık satın alma muahedesini gerçekleştirmiş olsa da hala daha düzenleyici kurumlar tarafından inceleme altında. Bunun yanında Microsoft’un bu atılımı Sony tarafında da tasalar oluşturuyor. Çünkü Sony, FPS bölümündeki en Aka markalardan olan Call of Duty’yi kaybetmek istemiyor.

Microsoft, Call of Duty, Warcraft, Candy Crush ve öbür Çeşitli Aka oyunların yaratıcılarına yönelik mega mutabakatına onay vermek için Atlantik’in her iki yakasındaki düzenleyicilerle çaba ediyor. Microsoft ise bu muahedenin anne amacının taşınabilir platformlar olduğunun altını çizmeye devam ediyor.

Activision ile birleşme, Microsoft’a Xbox oyunlarını ve Xbox geliştiricilerini telefonlarda ve tabletlerde büsbütün yeni bir kitleye ulaştırmak için muhtaçlık duyduğu araçları sağlayacaktır. Büyüyen taşınabilir oyun segmenti günümüzde hayli baskın ve Nakit kazandıran bir Sınıf haline gelmiş durumda. Öte yandan bu satın almanın akabinde Xbox Game Pass hizmetinin albenisinde de artış kaçınılmaz.

Microsoft, 10 yıllık lisans teklifinde bulunuyor

Mutabakatın en Aka rakiplerinden biri, Microsoft’un konsol alanındaki baş rakibi olan Sony. Ayrıyeten Google’da satın almadan telaşlı. Microsoft bu tasaları gidermek için Call of Duty‘yi PlayStation‘dan kaldırma planı olmadığını belirtmiş ve Sony’ye 3 yıllık bir kontrat teklif etmişti. Sony ise bunun gereğince uygun olmadığını bildirmişti.

Yeni bir rapora nazaran ise Microsoft, bu sefer 3 yıllık değil tam 10 yıllık bir anlaşma teklifinde bulunmuş durumda. Sony ise 10 yıllık lisans muahedesi hakkında yorum yapmayı reddediyor. Öte yandan Sony’nin asıl telaşı Call of Duty’nin PlayStation’dan gitmesi değil, esasen bu türlü bir şeyin olması Fazla Muhtemel değil. Çünkü COD serisi PS platformunda delice satıyor. Sony’nin kaygısı ise Microsoft’un a Call of Duty’yi aylık 10 dolar olan Xbox Game Pass’e getirmesi. Çünkü Call of Duty’nin nihayet oyunu PlayStation’da 70 dolar üzerinde satılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir