Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Önce kovdu şimdi işe alıyor: Elon Musk, Twitter’da yeniden işe alımlara başlıyor

Önce kovdu şimdi işe alıyor: Elon Musk, Twitter’da yeniden işe alımlara başlıyor

admin admin -
15 0
Twitter’ı satın aldıktan sonra Elon Musk, toplumsal medya platformunda çalışanların üçte ikisini yalnızca üç hafta içerisinde işten kovmuştu. Bu süreç zarfında yaklaşık 7.500 çalışanı olan Twitter’da yalnızca 2.700 civarında bir çalışan gücü kalmıştı. Lakin görünen o ki Elon Musk, artık yine işe alımlara başlamak istiyor.

Twitter tekrardan işe alımlara başlayacak

The Verge’ün aktardığına nazaran kısa bir müddet Evvel Twitter çalışanlarının katıldığı kapsamlı bir toplantıda Musk, Twitter’ın işten çıkarma sürecinin sona erdiğini aktardı. Bununla Bir arada Twitter’ın mühendislik ve satış rolleri için faal olarak işe alımlar gerçekleştireceği ve çalışanlardan tavsiyeler beklendiği bildiriliyor. Bildiğiniz üzere Musk’ın Twitter’ı satın almasının akabinde neredeyse bütün yönetici sınıfı işten çıkartılmış ve toplu işten çıkarmalarla platformda Vakit vakit yavaşlıklar gözlemlenmişti.

Twitter halihazırda mühendislik ve satış rolleri için şimdilik bir Aleni rol listelememiş durumda lakin bu her Lahza değişebilir. Öte yandan toplantı sırasında Musk’ın öncelikli olarak yazılım alanında yetenekli kişilerin tercih edileceğini söylediği aktarılıyor. Husus hakkında çıkan daha evvelki haberler, Twitter’ın İK vazifelilerinin kimi mühendislere ulaştığını ve onlardan “Twitter 2.0 – bir Elon şirketi”ne katılmaları istendiğini ortaya koyuyor.

Elon Musk ayrıyeten bu yine yapılanma sürecinde birçok yanılgının olacağını fakat Vakit içerisinde Twitter’ın istikrara ulaşacağını belirtiyor. Öte yandan Twitter’ın teknolojik altyapısının Değerli kısımlarının sıfırdan oluşturulması gerektiği ve Hindistan, Endonezya ve Brezilya’da mühendislik gruplarının kurulacağı, bu sayede Twitter’ın ‘merkeziyetsizleştirileceği’ toplantı sırasında lisana getirildi. Görünen o ki Elon Musk, Twitter’ı büsbütün yine inşa etmeye ve Bina olarak diğer kurmuş olduğu şirketlere benzetmeye çalışıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir