Xbox patronundan Activision Blizzard açıklaması

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Xbox Game Studios’un CEO’su olan Phil Spencer, bir müddet Evvel yaptığı açıklamalarda Xbox’ın Eser olarak nereye konumlandırıldığına dair sinyaller verdi. Görünüşe nazaran Microsoft, Nintendo ve Sony’nin konsollarıyla rekabet etmekten çok Xbox’ı hizmet ekosisteminin içerisine konumlandırıyor. Phil Spencer’ın nihayet Activision Blizzard King açıklamaları da aslında buna işaret ediyor.

Call of Duty, Microsoft’un Activision Blizzard King’i 68,7 milyar dolara satın alma teklifinin anne motivasyonu olarak görülse de, bu yalnızca formülün bir modülü. CoD serisinin pahası sahiden de 31 milyar dolardan Çok olsa da bu seriye yeni eserler katmak Aka yatırım maliyetlerini de gerektiriyor. Öte yandan King, Candy Crush‘ı milyonlara ulaştırarak her Yıl milyarlarca dolar gelir elde ediyor.

Activision, Microsoft’un stratejisini hızlandıracak

Activision Blizzard King’in tamamı rastgele bir hizmet ya da platforma muazzam bir değer sunma potansiyeline sahip. Microsoft için bu, Xbox Game Pass abonelikleri, oyun içi satın almalar ve güçsüz olunan taşınabilir pazarda kuvvet çarpanı manasına geliyor. Spencer verdiği bir röportajda, “CMA, tahminen de yeni oluşmakta olan bir pazarda başkan olduğumuz ve bu içeriğin bir formda başkalarının bu pazarda rekabet etmesini engelleyebileceği istikametinde bir nazar açısına sahip. Temyize gideceğiz, bu işin peşini bırakmayacağız. Şirket bu hususta Fazla kararlı. Activision Blizzard King bizim stratejimiz değil, lakin stratejimiz için hızlandırıcı bir unsurdedi.

Gerçek şu ki, Xbox oyunları bir konsoldan birdenbire Çok platform ortasında köprü kuran bir hizmete dönüştü ve bu Temel farklılaşma Xbox Game Pass üzere kuvvetli abonelikler ile daha da pekiştiriliyor. Artık Microsoft işleri bir adım daha ileri götürmek ve Google’ın Android ve Apple’ın iOS platformları üzere sahipleri tarafından yönetilen ekosistemlere bu anlayışı getirmeyi istiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir