Google ve Samsung arka plan uygulamaları için el sıkıştı

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Google, birtakım uygulamaların arkaplanda çalışmasını sağlamak için Android Aygıt üreticileriyle işbirliği yapıyor. Bu üreticilerden biri de Samsung. Google ile olan Amel birliğine sıcak bakan Samsung da geliştirme çalışmalarına başladı.

Android 14 ile Bir arada kullanıma sunulacak

Google bir paylaşımında, ön plan hizmetleri ve arka planda çalışan uygulamaların kısıtlanması bahislerini ele almayı planladığını söyledi. Böylelikle Google, Android 14 ile Birlikte arka plan API’larının bütün aygıtlarda dengeli bir formda çalışmasını planlıyor.

Samsung, sistem performansını optimize etmek ve pil ömrünü uzatmak için arka plan uygulamalarını kapatma eğilimindeydi. Lakin Google, Samsung ile olan iştiraki ve Android geliştiricilerinin de yardımlarıyla bu işi başarabileceğine inanıyor. Android 14 tabanlı One UI 6.0 çıktığında ise Samsung Galaxy kullanıcıları bu geliştirmeyi deneyimleyecekler.

Gerekli olmadığında kısıtlanacak

Android 14 ile Birlikte geliştiriciler ön plan ve arka plan uygulamalarının çeşide mahsus müsaadeler istemesini kolaylaştırarak Çeşitli arka plan kısıtlamalarını en üye indirecek. Böylelikle ön plan ve arka plan hizmetlerini kullanmanın ne Vakit Müsait olduğuna karar verilmesinde bu süreç Yardımcı olacak. Yani uygulamalar yalnızca Gerekli olmadıklarında kısıtlanacak. Öte yandan Google Play, bu hizmetlerin Müsait şeklide kullanılmasını sağlamak için yeni siyasetler uygulayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir