Xbox konsollarına güç tasarrufu modu geliyor: Peki neler sunacak?

Genel Oca 12, 2023 Yorum Yok
Microsoft, karbon ayak izini azaltmak hedefiyle Xbox konsollarına yeni özellikler kazandıracak. Bu bağlamda yazılım devi, Xbox Series X/S ve Xbox One modellerine Sıkıntı tasarrufu sağlayan yeni bir ”Kapatma” modu getiriyor. Pekala yeni özellik neler sunacak? İşte ayrıntılar

Xbox konsollarına eklenecek yeni özellik muhakkak oldu

Bildirilenlere nazaran Xbox Series X, Series S ve One konsolları, artık varsayılan olarak yeni bir Kapatma moduna sahip olacak. Lahza itibariyle Insiders kullanıcıları için erişimine açılan özellik, sürüm ve oyun güncellemelerinin yerel elektrik şebekesinin fosil yakıtlara en az bağımlı olduğu saatlere nazaran optimize edilmesini amaçlıyor. Ayrıyeten kullanıcılar, saat aralıklarını manuel olarak da düzenleyebilecek. 

Öte yandan yeni özelliğin uzaktan uyandırma fonksiyonunu devir dışı bıraktığını ve konsolun açılış müddetine Olumsuz istikamette tesir edeceğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle kullanıcılara periyot dışı bırakma seçeneği de sunulacak. Böylelikle Xbox sahipleri, Uyku modu ve Kapatma modu ortasında manuel olarak geçiş yapabilecekler. 

Microsoft, uyku moduna kıyasla güç tasarrufu modunun 20 kat daha az güç kullandığını söylüyor. Şirkete göre bir Yıl boyunca Kapatma (enerji tasarrufu) modunu kullanan her iki konsol, on Yıl boyunca dikilen ve büyütülen bir ağaca muadil ölçüde karbon tasarrufu sağlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir