Windows 11’in pazar payı tüm zamanların zirvesini gördü

Yazılım May 03, 2023 Yorum Yok
Web trafiği tahlil şirketi StatCounter’ın nihayet raporlarında Microsoft için hem yeterli hem de Kötü haberler bulunuyor. Evvelki haberlerimizde esasen Microsoft Edge tarayıcının artık dünyanın en tanınan ikinci tarayıcısı olmadığını sizlere aktarmıştık. Âlâ haber şu ki, Windows 11 bütün vakitlerin en yüksek pazar hissesine ulaştı.

Windows 11 yavaş ancak emin adımlarla büyüyor

Nisan ayı sonuçları itibariyle Windows 11‘in bir evvelki aya kıyasla yüzde 2,06‘lık bir artışla masaüstü Windows sürümleri ortasındaki hissesini yüzde 23,01’e yükseltti. İşletim sisteminin ulaştığı bu Oran bütün vakitlerin en yükseği pozisyonunda. Windows 11’in tutturduğu istikrarlı artışı devam ettirip ettiremeyeceğini Vakit gösterecek.

Öte yandan Windows 11’in kullanıcı hissesini artırmasına karşın, insanların işletim sistemine geçişinin bu kadar yavaş olması Microsoft’u muhtemelen Hayal kırıklığına uğratacaktır. Windows 10‘un yüzde 71,45‘lik hissesi, bir müddettir Değerli bir yeni özellik almamasına Karşın eski işletim sistemini Aleni Uzaklık farkla lider tutmaya yetiyor. Windows 10 geçtiğimiz aralık ayında yüzde 67 düzeylerine gerilemişti fakat pazar hissesini eski düzeylerine tekrar yükselterek stabil ilerleyişini sürdürüyor.

Microsoft bir mühlet Evvel Windows 10’a artık Aka güncellemeler sunmayacağını açıklamıştı. Bu atılımın insanları Windows 10’dan 11’e geçirmek için kâfi mi olacağını yoksa Windows 7’de gördüğümüz üzere beşerler işletim sistemine bağlı kalmaya devam mı edecekleri önümüzdeki aylar gösterecek. Bu ortada genel işletim sistemi sıralamasında ise minik değişiklikler var. genel sıralama ise şu formda: Android (%37.98), Windows (%27.85), iOS (%17.49) ve OS X (%7.84).

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir