Windows 11, Dosya Gezgini tabanlı Galeri özelliğine kavuşuyor: İşte görüntüler

Yazılım Şub 21, 2023 Yorum Yok
Kısa mühlet Evvel sizlere Microsoft’un Windows 11’deki Belge Gezgini’nde esaslı bir değişikliğe gideceğinden bahsetmiştik. Artık de Insider kullanıcıları için paylaşılan Windows 11’in nihayet önizleme sürümünde, şirketin Dosya Gezgini tabanlı yeni bir fotoğraf galerisi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Windows 11’e Evrak Gezgini tabanlı Galeri özelliği ekleniyor

Bilindiği üzere Microsoft, Windows 10’dan başlayıp Windows 11’e kadar uzanan Belge Gezgini’nde ince ayarlar ve iyileştirmeler yapıyor. Albacore tarafından paylaşılan manzaralara baktığımızda, Belge Gezgini’nin “Resim” kısmının yine elden geçirildiğini söyleyebiliriz. Burada yer verilen fotoğraflar, Ufak satırlar ve adlar halinde listelenmek yerine artık Aka önizlemeler formunda görünüyor.

ek olarak sızdırılan imajlar, kullanıcıların galeriye eklenecek fotoğraflar için harici klasörler belirleyebileceğini gösteriyor. Panelin sağ tarafında bulunan Vakit çizelgesi ise, makul bir ay yahut yıla ilişkin fotoğraflara süratli bir biçimde ulaşılmasını sağlayacak.

Ayrıca Albacore, yeni Evrak Gezgini’nin WASDK (Windows App SDK) tabanlı olduğunu ve statik ya da dinamik kullanıcı arayüzleri oluşturmak üzere geliştirilen Xaml’ye dayalı olduğunu bildirdi. var uygulama ile birebir simgeler, renkler ve nizama sahip olan bu sürümün, şu anda ortalamanın altında bir performansa sahip olduğu belirtiliyor. 

Microsoft’un yenilenmiş Belge Gezgini’ni 2023 yılı içerisinde kullanıma sunması bekleniyor. Fakat yenilenen Galeri dizaynının güncellemeye iç olup olmayacağı şimdi açıklanmadı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir