Windows 11 beklenen özelliğe kavuşuyor: Yanıt vermeyen uygulamalar için hızlı sonlandırma

Yazılım Şub 18, 2023 Yorum Yok
Microsoft tarafından geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen Windows 11, sistem ihtiyaçları ve birçok yanılgı nedeniyle kullanıcılardan Misli tenkitler aldı. Bu sıkıntıların birçok yeni güncellemeler ile tahlile kavuşurken, işletim sistemi farklı yetenekler kazanmaya devam ediyor. Şimdi de Windows 11’in nihayet önizleme sürümünde Windows kullanıcıları tarafından uzun vakittir beklenen bir özellik keşfedildi. Yazılım devi, yanıt vermeyen uygulamalar için Fazla daha kolay ve süratli bir yöntem üzerinde çalışıyor. 

Görevi Sonlandır fonksiyonu artık daha ulaşılabilir olacak

Bilindiği üzere Windows’ta problemli bir uygulama ile karşılaştığımızda son deva olarak misyon Yöneticisi’ne ulaşmak zorunda kalıyoruz. O denli ki bu durum, Windows’un bir geleneği haline gelmiş durumda. Yeni sızıntı ise, artık bu kapatma fonksiyonunun vazife Çubuğu’na taşınacağını gösteriyor. Bu noktada herhagi bir uygulamaya sağ tıkladığımızda yeni bir ”Görevi sonlandır” seçeneği bizleri karşılayacak.

Öte yandan önizleme yapılarında karşımıza çıkan kimi yeni özellikler, kararlı sürüme ulaşmadan rafa kaldırılabiliyor. Sızıntı kaynağı ise tanınan Windows yapılandırma araçlarından biri olan ViVeTool ile tespit edilen özelliğin henüz faal olarak çalışmadığını belirtti. Bu nedenle bir müddet daha beklememiz gerektiğini söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir