Windows 10’daki hata, kullanıcıları Microsoft 365 satın almaya zorluyor

Yazılım Şub 07, 2023 Yorum Yok
Birtakım Windows 10 kullanıcıları, bulut tabanlı Microsoft 365 hizmetine kaydolmalarını isteyen tam ekran bir reklam penceresiyle karşı karşıya kalıyorlar. Reklamın kendisi yeni bir şey değil, lakin sorun şu ki, Microsoft’un yanılgısı nedeniyle pencere kapatılamıyor.

Microsoft, OneDrive ve Microsoft 365 üzere öbür eserlerini tanıtmak için Vakit zaman işletim sistemini kullanmakta. Geliştiriciler bu yaklaşımı, kullanıcıların yeni özellikleri keşfetmelerine Yardımcı olarak “Windows’u daha da iyi” hale getirme arzusuna bağlıyor.

İki düğmenin fonksiyonu karıştırılmış

Kaynağa nazaran Microsoft, Windows 10’u (22H2) kimi kullanıcıların Microsoft 365 hizmet reklamı penceresini kapatmasını engelleyen bir hatayla piyasaya sürdü. Bu pencerenin altında “Ücretsiz dene” ve “Hayır teşekkürler” düğmeleri bulunuyor. “Hayır, teşekkürler” düğmesini tıkladığınızda, reklamın kapanması ve masaüstüne erişmeniz gerekiyor. Fakat bu gerçekleşmiyor ve karşınıza Microsoft 365 aboneliği için kart bilgilerinizi girmenizi sağlayan bir form geliyor.

Ücretsiz dene” düğmesine tıklamak ise pencereyi kapatmanızı sağlıyor. Yani şirket iki düğmenin işlevlerini birbirine karıştırmış durumda. Microsoft’un resmi temsilcileri bu bahis hakkında şimdi yorum yapmış değiller. Kullanıcıların Microsoft 365 reklam penceresini kapatmasını engelleyen hatanın daha sonraki bir tarihte düzeltilmesi ise beklenen.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir