WhatsApp artık kendinize mesaj atmanıza izin veriyor

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok

WhatsApp’ta kendi kendine mesaj atma özelliği kullanıma sunulmaya başladı. WaBetaInfo’ya nazaran, WhatsApp’ta kendine bildiri gönderme, iOS uygulamasının 22.23.74 sürümüyle geldi. Android’de ise özellik, 2.22.23.77 sürümüyle kimi kullanıcılara geldi.

Bu özellik birinci başta pek kullanışlı görünmeyebilir lakin WhatsApp’ın cihaz bağlama (companion mode) özelliğini test ettiği düşünüldüğünde, kendi kendinizle mesajlaşmanız Ufak belgeleri telefonlarınız ortasında kablosuz olarak aktarmanın olağanüstü bir yolu olabilir. Kendinize ileti göndermek için anne ekranınıza bir kısayol eklemeniz işleri daha da kolaylaşır. Pekala, WhatsApp’ta kendine ileti atmak isteyenler için yeni özellik nasıl kullanılıyor?

WhatsApp kendine bildiri atma özelliği nasıl kullanılır 💬

  1. Yeni sohbet başlatın.
  2. Kişiler listenizin en üstünde kendinizi göreceksiniz.
  3. Sohbeti açtığınızda isminizin altında “Kendine ileti at” yazısını ayrım edeceksiniz.
  4. Kendinize ileti gönderin.
  5. Bir mühlet sonra sık görüşülenler ortasında isminizin olduğunu göreceksiniz.

Ekran imgesinden de anlayacağınız üzere, şahsî numaranız artık direkt şahıslar listesinde çıkıyor. Bu sohbeti açtığınızda, isminizin altında “Kendinize bildiri atın” formunda bir yazma çıkıyor. Bu Özel sohbete gönderilen iletiler, bağladığınız aygıtlar ortasında senkronize ediliyor ve uçtan uca şifreleniyor. Direkt şahıs listenizden kendi telefon numaranıza ileti gönderme özelliği kademeli olarak sunuluyor. Tıpkı sürüm yüklü olmasına Karşın yeni sohbet yazısını göremeyebilirsiniz.

Slack üzere iletileşme platformları, kullanıcıların kendilerine ileti göndermesine müsaade veriyor. Telegram da bildirileri daha sonrası için kaydetmenize yahut kendi kendinize iletileşmeye devam edebileceğiniz Özel bir kanal oluşturmanıza İmkan tanıyor. Kendine bildiri atma Son WhatsApp’a da geliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir