Yeni akım: TikTok’ta uyuyarak 400 bin dolar kazanmak

Genel Kas 15, 2022 Yorum Yok
TikTok hali hazırda dünyanın en tanınan uygulaması ve görüntü paylaşım platformlarından birisi pozisyonunda. TikTok kimileri için yalnızca cümbüş platformuyken kimileri için ise bir geçim kaynağı. Bu bağlamda başlayan yeni akım, yalnızca uyuyarak Nakit kazanmanızı sağlıyor.

The Wall Street Journal, TikTok’ta uyku yayınları yapan bireylerle görüşerek olayın ayrıntılarını ortaya çıkardı. Bu şahıslar ortasında 1 milyondan Çok takipçisi olan Jakey Boehm yer almakta. Boehm yaptığı açıklamada her akşam saat 22:00’da uyumak için yatağa gittiğini ve TikTok Live yayını açtığını söylüyor. 28 yaşındaki yayıncı yalnızca uyku yayını yaparak ayda ortalama 35 bin dolar kazandığını belirtiyor. Münasebetiyle Boehm, yıllık 400.000 dolardan Çok kazanıyor.

Boehm’in uykusu izleyicilerin TikTok üzerinden gönderdiği armağanlarla bölünüyor ve etkileşimli bir yayın ortaya konuyor. Bu armağanlar sayesinde odadaki ışıklar yahut sesler çalıştırılabiliyor ve münasebetiyle Boehm’in uykusu bölünüyor. 380 dolar karşılığında odadaki her şeyi 5 dakikalığına çalıştıran Armağan de bulunuyor. Boehm’e nazaran izleyiciler kaosu hayli seviyor.

WSJ’nin haberine nazaran izleyiciler de bu yayınları rahatlatıcı olduğu için izliyor. Hatta kimileri bunu arkadaşlık olarak görüyor. Kimileri ise yalnızca uykuya dalmak için bu Cin yayınları izliyor. Temelinde uyku yayınları birinci olarak Twitch’te ortaya çıkmıştı. Uyku yayınlarının gelire dönüşümü ise elbette gönderilen ikramlardan geliyor. TikTok bu ikramlara ödenen paranın bir ölçüsünü kullanıcı bir ölçüsünü ise kendisine alıyor. TikTok’un yüzde kaç Pay aldığı bilinmiyor fakat dal ile emsal olduğu belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir