Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Vodafone Türkiye, 2022-23 ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, 2022-23 ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

admin admin -
67 0
Vodafone Türkiye, Nisan’da başlayan 2022-2023 mali yılının Nisan-Eylül 2022 aylarını kapsayan 6 aylık birinci Yarıyıl sonuçlarını açıkladı. Şirketin mobil abone sayısı 25,3 milyona, sabit genişbant abonesi ise 1,4 milyona yükseldi.

Vodafone servislerinden 11,5 milyar TL gelir elde etti

Mali raporunda servis gelirlerine ve dijital etkileşime vurgu yapan Vodafone Türkiye, Laf konusu devirde 11,5 milyar TL servis geliri elde ettiğini duyurdu. Geçen yılın birebir periyodunda 8,2 milyar TL servis geliri elde edilmişti. Şirketin faiz, amortisman ve vergi öncesi karı (FAVÖK) 4,2 milyar TL’ye yükseldi.

Vodafone Türkiye’nin taşınabilir abone sayısı 25,3 milyon aboneye yükseldi. M2M (Makinelerarası İletişim) aboneleri de iç edildiğinde Yekün taşınabilir abone sayısı 28,4 milyon aboneye yükseliyor. Abonelerin 17,6 milyonu faturalı çizgi kullanıyor.

Mobil internet kullanımı yüzde 22,5 arttı

Müşterilerin Nisan-Eylül 2022 aylarını kapsayan 6 aylık devirdeki Yekün taşınabilir internet kullanımı geçen yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 22,5 artarak 1.996 petabyte’a yükseldi. Vodafone Yanımda ve Online Self Servis üzere kanalları kullanan faal alıcı sayısı 17,9 milyona ulaştı. Bu platformlardaki aylık Yekün süreç sayısı ise 442 milyona çıktı.

Vodafone Yanımda uygulamasına bu sene Her Şey Yanımda isminde e-ticaret pazaryeri özelliği ve Süpermarket Yanımda isminde online market özelliği eklenmişti. Mali yılın birinci 6 ayında bu iki platformdaki Yekün satış sayısı 2,5 milyonu aştı. Platformların ziyaret edilme sayısı 80 milyona yaklaştı. Vodafone ayrıyeten Vodafone Pay isminde online ödeme hizmeti de sunuyor. Vodafone Pay hizmetini kullanan abone sayısı 4,1 milyona ulaştı.

2022-23 mali yılın birinci yarı Yıl sonuçlarını duyuran Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 5G teknolojisinin ehemmiyetine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Ülkemizin ve dalımızın geleceğine duyduğumuz itimatla yatırımlarımıza devam ediyoruz. nihayet devirde bölümümüzün gündeminde 5G’ye geçiş var. Bugün 83 ülkede 210 Cerrah 5G hizmetlerini başlattı. 5G’yi kucaklayan ülkeler ortasına Türkiye’nin de en kısa müddette katılmasını diliyoruz. Beklentimiz, bir Lahza evvel ihale takviminin ve ayrıntılarının netleştirilerek duyurulması ve Türkiye’nin 5G’ye geçiş sürecinin başlaması. 5G’ye geçişte pazarın gerçeklerine Müsait sürdürülebilir, öngörülebilir bir yatırım ortamının sağlanması, bölümün 5G’den azami faydayı elde etmesini ve bunu iktisada katma değer olarak kazandırmasını sağlayacaktır. Vodafone olarak, ülkemizi dijitalleşme liginde hak ettiği yere getirmek için paydaşlarımızla birlikte Mevcut gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir