Vivo X Fold 2 özellikleri doğrulandı: Galaxy Z Fold 5’e rakip geliyor

Genel Nis 09, 2023 Yorum Yok
Günümüz akıllı telefon pazarında hem bütçe hem de amiral gemisi modelleri ile zevk toplayan Vivo, yeni katlanabilir telefonları Vivo X Fold 2 ve Vivo X Flip ile vitrine çıkmaya hazırlanıyor. Artık uzun müddettir sızıntılar ile gündemde olan Vivo X Fold 2 modelinin lansmans aktifliği için planlanan tanıtım imgeleri sızdırıldı. Peki Vivo X Fold 2 neler sunacak? İşte bildiklerimiz

Vivo X Fold 2 özellikleri doğrulandı

Sızdırılan imajlara baktığımızda, Vivo X Fold 2 modelinin ön tarafta 2.160 x 1.916 piksel çözünürlük ve 120 Hz yenileme hızı sunan 8.03 inç katlanabilir ekrana sahip olacağını görüyoruz. Bu özellikler X Fold modeli ile misal olsa da, yeni cihazın 1.800 nitlik zirve parlaklığı ile selefini bir adım öne taşıyacağını belirtelim. Vivo X Fold 2’nin arka tarafında ise 1.600 nit parlaklık, 2.520 x 1.080 piksel çözünürlük ve 120Hz yenileme hızı sunan 6,53 inç boyutlarında kapak ekranı yer alacak.

Evvelki sızıntılar, yeni katlanabilir aygıtın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 platformundan dayanak alacağını bizlere göstermişti. Yeni manzaralar ise bu bilgiyi doğruluyor. Ayrıca bu yonga setinin LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama ile eşleştirileceğini görüyoruz. Fakat RAM ve depolama kapasitesi üzere ek detaylar manzaralarda yer almıyor. 
Paylaşılan bir öteki imgede ise, Vivo X Fold 2’nin 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj takviyeli 4.800mAh batarya ile destekleneceği belirtiliyor. Ayrıyeten kuvvetle beklenen Android 13 sürümü ile karşımıza çıkacak. Paylaşılan bilgilerin ışığında Vivo X Fold 2’nin katlanabilir rekabetine tez bir giriş yapacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten yeni aygıtın Galaxy Z Fold 5’e rakip olacağını belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir