Verilerinizi Depolamanız için Tavsiye Edilebilecek En iyi 5 USB 3.0 Flash Bellek

Verilerinizi Depolamanız için Tavsiye Edilebilecek En iyi 5 USB 3.0 Flash Bellek

Genel, Sosyal Medya, Yazılım Eyl 17, 2023 Yorum Yok

Devir bulut depolamanın devri olsa da USB flash diskleri bir kenara atmak büyük haksızlık olur. Zira hızlı ve basit bir şekilde taşınabiliyor olmaları bu cihazları çok daha üstün hale getirmektedir. Çoğunlukla anahtarlığımıza bile takabileceğimiz bu mucizeler, yüksek kapasiteleri, ve bulut depolamayla karşılaştırıldığında güvenilir olmalarıyla dikkat çekiyor. Sizlere bu blogda bazı özellikleri göz önünde bulundurarak alabileceğiniz 5 tavsiye sunacağım.

Teknolojiden az bişe de olsa anlayan herkese sorulan soruların başında ‘Hangi USB Flash Belleği almalıyım?‘ gelmektedir. Bu durumla ben de aşırı karşı karşıya kaldım. Piyasada bulabileceğiniz birçok alternatifi olan bu ürünleri iyi araştırmak gerekmektedir. Bulut depolama çoğunlukla sizi kurtarmamaktadır. Sebep? Bu nedenle yurdumuzda internete her yerden ulaşmak imkansız oluyor. Üniversitelerde bile, altını çizerek söylüyorum, iyi bir internet bağlantısına ne yazık ki sahip olmamaktayız. Öyleyse iyi bir USB hafıza hayat kurtaracaktır.

Listeyi sıralamadan öncesinde, oluşturuyorken göz önünde bulundurulan bir takım ölçekleri sizlerle daha önceden paylaşmak istiyorum. ”Bu ürün ülkede yok.” dememeniz için daha önceden uyarı mahiyetinde olabildiğini belirtmeliyiz. Öncelikle ücretlendirmeyi değerlendirmeye alıp karşılaştırma yaptım. Ödeme teknikleri basit olduğundan yurt dışından basitçe sipariş edebilirsiniz. Ülkemizde listede varolan ürünler olabildiğince pahalı. Biraz araştırıp, makul ücrete getirtebilirsiniz. İkinci olarak okuma ve yazma hız seviyeleri de değerlendirildi. Bunlar için de bazı kaynaklardan yararlandığımı söyleyeyim. Şimdi listeye geçebilmekteyiz.

1- Kingston Digital 64GB Data Traveler USB 3.0 Flash Bellek

Kingston Digital 64GB Data Traveler USB 3.0

Bu ürünü ben de kullandığımdan ilk başa yazmıştım. Ücretler sizlerin bütçenize göre pahalı gelebilir ya da gelmeyebilir, bu hususta yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Ancak ben cüzi bir miktara yurtdışarısından getirtmiştim. Küçük, alüminyum kasa, bir anahtarlıkta basitçe taşınabiliyor ve USB portuna tam oturacak biçimde geliştirilmiş. Depolama miktarı da sizi yeteri kadar mutlu edecektir.

2- SanDisk Extreme 64GB USB 3.0 Flash Bellek

SanDisk Extreme 64GB USB 3.0

SanDisk pazardaki en hızlı USB hafızaları yapıyor desem bana kızmazsınız değil mi? Bu tavsiyede bulunmuş olduğum ürün de en çabuklarından biri ve bilgileri 245 MB/S okuma, 190 MB/S yazması ile dikkat çekiyor. 64 GB klasmanında kendini gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

3- PNY Turbo 64GB USB 3.0 Flash Bellek

PNY Turbo 64GB USB 3.0

Ülkemizde pek aşırı bilinmiyor olsa da listede olması gerektiğini düşünmüş olduğum bu ürün, taşınabilir, ufak ve yukarıda dile getirdiğim ürünlere nazaran daha makul ücretli olmasıyla dikkat çekiyor. Tabii bu listeye girmesindeki önem arz eden faktörlerden bir tanesi de sağlam ve çabuk aktarma hızlarının olması.

4- Corsair Voyager Go 64GB OTG Flash Bellek

Corsair Flash Voyager Go 64GB OTG

Ister Mac, istemektedir PC olsun, bunları geçtim Android telefon ya da tabletlerinizde kullanabileceğini bir flash disk arıyorsanız Corsair Voyager Go sizlerin için kusursuz bir opsiyon olmaktadır. Az öncesinde baktım, kuşkusuz yurdumuzdan satın almak istediğiniz zaman ücretı olabildiğince pahalı. Yine de yurt dışından ortalama 30 dolara alabilirsiniz. Masaüstü ve mobil makineleriniz aralarındaki düşük uyumluluğu basitçe sağlayabilirsiniz.

5- SanDisk Ultra Fit 64GB USB 3.0 Flash Bellek

SanDisk Ultra Fit 64GB USB 3.0

Ultra ufak bir USB hafıza arıyorsanız ve kaybetmeme konusu ile ilgili kendisinize güveniyorsanız Ultra Fit’i katiyen düşünün derim. USB 3.0 hızı harika fakat USB 2.0 bağlantı noktası ne yazık ki yavaş. Sipariş vermek istiyorsanız de beş yıl garantisiyle gelmektedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir