Unreal Engine 5.2 için fotogerçekçi bir demo paylaşıldı: Oyunlarda zirve

Yazılım Mar 23, 2023 Yorum Yok
Epic Games, GDC 2023 kapsamında gerçekleştirdiği State of Unreal sunumunda Unreal Engine 5’in en nihayet sürümüne yeni bir nazar sundu. Electric Dreams olarak isimlendirilen Unreal Engine 5.2 demosu, dünya oluşumu, prosedürel dünya inşası, aydınlatma ve gölgelendirme üzere alanlarda sunduklarıyla göz kamaştırıcı görünüyor.

Unreal Engine 5.2 dopdolu

Daha evvelki Unreal Engine 5 demoları Aka ölçüde çorak ve kayalık topraklarda gerçekleşti. Unreal Engine 5.2 ise bizi yemyeşil bir ormana Rivian R1T elektrikli pick-up aracıyla götürüyor. Paylaşılanlara nazaran Rivian’ın bu kamyonetinde Unreal Nanite tarafından üretilen 71 milyon poligon bulunuyor. Demo görüntüsünde arabanın dijital modelinin yüzeyini anında değiştirmenin, boya işine varyasyonlar eklemenin yahut su birikintilerinden geçerken yüzeye pislik ve çamur eklemenin nasıl Mümkün olduğu gösteriliyor. Olağanda bu Cin değişikliklerin yapılması için bir süreç gerekiyor Ama Unreal Engine 5.2 sayesinde sanatkarlar değişiklikleri gerçek vakitli olarak Biricik başlarına yapabiliyor.

Unreal Engine 5.2 motoru devasa Aleni dünyaları oluşturmak için bir sıra araca sahip. Bunlardan birisi olan Quixel Megascans, ağır bitki örtüsü üzere şeylerin bulunduğu sahnelerin daha kolay oluşturulmasını sağlıyor. Açıkçası en Aka özellik motorun prosedürel içerik oluşturma araçları diyebiliriz. Demonun ikinci yarısında ormanın ortasında bulunan kayanın yerine dev bir uçurum ekleniyor. Oyun motoru yapılan değişikliği algılayıp değiştirilen ve etkilenen alanı otomatik olarak dolduruyor. Bu Fazla Aka bir özellik. nihayet olarak Unreal Engine 5.2’nin ön izleme sürümünün yayınlandığını da belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir