Ubisoft üç oyunu iptal etti ve Skull and Bones bir kez daha ertelendi

Yazılım Oca 12, 2023 Yorum Yok
Ubisoft‘ta işler tam olarak yolunda gitmiyor. Yayıncı, geçen yaz iptal ettiği dört oyunun akabinde üç oyunu daha iptal etti. Yalnızca bu da değil, şirket Skull and Bones için bir erteleme daha duyurdu. Skull and Bones’u birinci olarak 2017’de görmüştük.

Yine yeni yniden ertelenen Skull and Bones

Skull and Bones birinci duyuruluşundan bu yana toplamda 6 Kez ertelendi. Daha evvelki bilgilerde oyunun 9 Mart’ta çıkacağını gösteriyordu. Lakin alınan karar ile bu tarih 2023-24 mali yılının başlarına yani Nisan’a ertelendi. Firmaya nazaran ertelemeler sayesinde oyun Kıymetli bir biçimde geliştirildi ve beta evresinde oyuncular bundan mutlu kalacak.

Bunun yanında Mario + Rabbids: Sparks of Hope ve Just Dance 2023, şirketin beklediği kadar iyi performans göstermedi. “Sektör, tüketici harcamalarını etkileyen berbatlaşan ekonomik şartlar bağlamında mega markalara ve Ebedi canlı oyunlara yanlışsız kaymaya devam ederken” zorluklarla karşılaştıklarını söyleyen CEO Yves Guillemot, Yıl boyunca yüzde 10’luk (Tüketicilerin satın alımlarında) bir düşüş beklediklerini lisana getirdi. Firma bu gelirlerin yüzde 10 artacağını düşünüyordu. Sonuç olarak, Ubisoft bu Yıl için iddiası işletme gelirini yaklaşık 1 milyar dolar azalttı.

Ubisoft, ileriye dönük olarak kemerini sıkıyor ve daha az oyuna odaklanacak. Şirket, iptal edilen oyunların yanı Dizi yakında çıkacak olan premium ve oynaması fiyatsız oyunlarla ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarında da 538 milyon dolarlık küçülmeye gitti. Ayrıyeten Ubisoft, maksatlı bir yeniden yapılanma sürecine gireceklerini kimi varlıkların elden çıkarılacağını söylerken iki Yıl içinde 215 milyon dolar üzerinde bir maliyet azaltımı hedefliyor.

Skull and Bones’un yanında tahminen de Ubisoft’un bu Yıl için elindeki en Aka oyun Assassin’s Creed Mirage olacak. Avatar: Frontiers of Pandora‘nın da Mart 2024’ün sonuna kadar gelmesi planlanıyor. Duyurulmamış “büyük bir oyun” da iç olmak üzere, öteki duyurulmamış premium oyunlar önümüzdeki mali Yıl için yolda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir