Twitter reklam gelirleri yüzde 70 düştü, işler yolunda gitmiyor

Genel Oca 25, 2023 Yorum Yok
Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana pek Fazla Değerli marka reklam vermeyi kesti. Çalışanlarını iflas etmekle uyaran Ünlü İsim için işler yolunda gitmiyor. Artık en Değerli soru abonelik fiyatları kârlılığı sürdürebilecek mi?

Twitter için işler zorlaşıyor

Elon Musk’ın Fikir hürriyeti ismi altında ayrımcılık ve dezenformasyon içeren telaffuzları hür bırakması, herkese mavi rozet dağıtması, akabinde da Andrew Tate üzere pek Fazla yasaklı hesabı Geri getirmesi reaksiyon çekti. Dalın bu bahse yansısı ise reklamları kesmek oldu.

Kasım ayında Twitter’ın reklam satışları yüzde 55 azalırken Aralık ayında bu Oran yüzde 71 düzeyine çıktı. General Motors, Pfizer, Ford da iç olmak üzere yaklaşık 1000 markanın reklamı kestiği belirtiliyor. öteki taraftan rakip otomotiv firmaları da Elon Musk’ın bilgilerini aleyhte kullanacağı endişesiyle platformdan çekildi.

Bu derece gelir kesintisine Elon Musk’ın karşı atağı ise fiyatlı Blue abonelikleri oldu. Yakın vakitte işletmeler için Blue aboneliği ve reklamsız abonelik de devreye girecek. 400 milyona varan etkin kullanıcı sayısı içerisinde aboneliklere İlgi olacağı düşünülüyor. diğer bir atak ise siyasi reklamların özgür bırakılması oldu. Yaklaşan seçim devri nedeniyle siyasi reklamların İlgi göreceği iddia ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir