Twitter Blue nedir, mavi tik nasıl alınır?

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok

Twitter’da mavi tik almak için artık aşikâr koşulları karşılamanız gerekmiyor. Elon Musk’ın idaresinde kullanıma açılan Twitter Blue sayesinde herkes, toplumsal medyada mavi onay rozeti alabiliyor. Üstelik onaylanmış hesap başvurusu yapmanız gerekmiyor. Pekala, gereklilikleri sağlamadan ve rastgele bir müracaat yapmadan Twitter’da mavi tik nasıl alınır? Bu bağlamda merak edilen Twitter Blue nedir, nasıl alınır? sorusunu da yanıtlıyoruz.

Twitter Blue nedir ❓

Twitter Blue nedir kısaca açıklamak gerekirse; Twitter Blue, hesaba mavi tik (mavi onay rozeti) ekleyen ve Tweet düzenleme, Geri alma üzere premium özellikler sağlayan bir aboneliktir. Twitter Blue aboneliği isteğe bağlıdır ve aylık abonelik fiyatını ödediğiniz sürece Twitter premium özelliklerinden faydalanırsınız. Pekala, Twitter mavi tik almak için nasıl Twitter Blue abonesi olunur?

Twitter Blue özellikleri neler 🔵 

 • Mavi tik ile onaylanmış hesap
 • Tweet Geri alma
 • Tweet düzenleme
 • Yer işareti klasörleri
 • Özel uygulama simgeleri
 • Gezintiyi kişiselleştirme
 • Okuyucu
 • Temalar
 • Popüler makaleler
Mavi onay işareti, Twitter Blue aboneliğinin bir kesimidir. Twitter Blue’ya abone olduğunuz anda hesabınızın etkin olup olmadığına, tanınmış biri olup olmadığınıza bakılmaksızın mavi onay rozeti eklenir. Lakin, Twitter’ın rastgele bir bildirimde bulunmadan, büsbütün kendi takdirine bağlı olarak Nakit iadesi yapmadan mavi onay işaretini profilinizden kaldırma hakkı var. Doğrulanmış hesaplardan gelen bildirimler verified (onaylanmış) isminde başka bir sekmede gösterilir, dokunduğunuzda Twitter Blue aboneliğiyle yahut Twitter onaylama gerekliliklerini karşılayarak onaylanmış hesaplardan tweetleri görürsünüz.
Tweet Geri alma özelliği nedir? Tweeti Geri alma sayesinde bir Tweeti gönderdikten sonra şimdi kullanıcılar tarafından görülmeden Geri çekme seçeneğine sahip olursunuz. Tweeti herkesin göreceği formuyla göndermeden Evvel önizleme ve gözden geçirme talihi verir. Geri alma mühleti (30 saniye) dolduğunda tweet, takipçileriniz tarafından görülebilir. Geri sayım müddetini 5, 10, 20, 60 saniye olmak üzere kısaltabilir yahut uzatabilirsiniz. Özgün tweetler, alıntı tweetler, tweet dizileri (flood), karşılıklar iç farklı tıpta tweetler için tweeti Geri al ayarlarını açabilirsiniz.

Kişiselleştirme özelliğiyle, Twitter uygulaması simgesinin telefonunuzda nasıl görüneceğini belirleyebilirsiniz. Hudutlu müddetliğine kullanılabilen dönemsel renkler iç Türlü renk seçenekleri mevcut. Twitter uygulaması simge değiştirme, özellik ayarları altında uygulama simgesi kısmından yapılıyor.

Yer işareti klasörleri, yer işaretlerinize eklediğiniz tweetleri daha sonra kolaylıkla bulabilmeniz için klasörlere eklemenize İmkan tanır. Sınırsız sayıda yer işareti ve yer işareti klasörü ekleyebilirsiniz. Twitter’da yer işareti klasörü oluşturma ve yer işaretine eklenen tweeti klasörlere ekleme nasıl yapılıyor? diye soranlar için Yalın adımları paylaşalım:

Gezintiyi kişiselleştir özelliği nedir? Bu özellik, Twitter uygulamasında gezinti çubuğunda görünenleri değiştirmenize İmkan tanır; böylelikle en Fazla ilginizi çeken tweetlere daha süratli ulaşırsınız. Alt gezinti çubuğunda en az 2, en Çok 6 Öge tutabilirsiniz.

Twitter’da okuyucu nedir, nasıl kullanılır? Okuyucu, uzun Tweet dizilerini okumayı kolaylaştıran bir özellik. Tweet dizisinin üst kısmındaki okuyucu simgesine dokunarak okuyucu moduna geçebilir, metin boyutunu da dilediğinizce ayarlayabilirsiniz.

Twitter Blue, Twitter’ı farklı temalarla kullanmak isteyenler için renkli seçenekler sunar.

Popüler makaleler nedir? Tanınan makaleler, en Fazla tweetlenen, retweetlenen yahut alıntılanan tweetlere daha süratli ulaşmanızı sağlayan bir kısayol. Bu özellik, sadece takip ettiğiniz bireyler değil, takipçilerinizin takip ettiği bireylerin de paylaştığı makalelerden en popülerlerini otomatik olarak listeler. Böylelikle okumak istediğiniz çeşitteki içerikleri daha kolay bulursunuz.

Twitter Blue nasıl alınır 🤔

Twitter Blue nereden satın alınabilir? diye merak edenler için, Twitter Blue aboneliği, şu anda Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da sadece iOS uygulaması üzerinden alınabiliyor. Twitter, ilerleyen vakitlerde Android uygulaması, Twitter.com ve Twitter’ın ödeme ortağı Stripe üzerinden de satın alınacağını belirtti. 9 Aralık 2022 tarihinden sonra açılan yeni Twitter hesapları Twitter Blue üyeliği alamıyor.

Twitter Blue fiyatsız kullanılabilir mi? yahut Twitter Blue APK Mevcut mı? diye merak edenler için; Twitter Blue, resmi Twitter uygulaması üzerinden etkinleştirilebilen bir abonelik çeşidi. Aylık aşikâr fiyat karşılığında abone olup özelliklerinden faydalanıyorsunuz. Hasebiyle Twitter Blue fiyatsız Deneyim sürümü yok; Android tarafında Twitter Blue Android APK belgelerine rastlayabilirsiniz; hesap güvenliği için bu paylaşımları dikkate almayınız.

Twitter Blue abone olma 📱

Twitter’da mavi tik alma sürecini epey kolaylaştıran Twitter Blue aboneliği taşınabilir uygulama üzerinden Fazla kolay bir formda alınabiliyor. Twitter Blue abonesi olmak için Biricik kural; hesabın 9 Aralık 2022’den Evvel açılmış olması. Twitter Blue aboneliği ile Twitter mavi tik herkese verildiğinden aşikâr sayıda takipçiye ulaşmanız da gerekmiyor. Bunu belirtmek istedik zira “Twitter mavi tik almak için kaç takipçi olması gerekiyor?” Fazla soruluyor. Pekala, Twitter Blue abonesi nasıl olunur?
 1. Twitter uygulamasını yahut twitter.com sitesini açın.
 2. Profil menüsünün yanındaki üç çizgiye dokunun.
 3. Mavi Twitter Blue simgesine dokunun.
 4. TL/ay karşılığında abone ol butonuna dokunun.
 5. Uygulama içi satın alma adımlarını izleyin.
 6. Twitter Blue abonesi oldunuz.

Twitter Blue ne kadar 💲

Mavi tik dışında tweet düzenleme tweeti Geri alma üzere özellikler dikkatinizi çekti ve Twitter Blue alma kararı aldınız. Pekala, Twitter Blue fiyatı ne kadar? Twitter Blue abonelik fiyatı birinci başta 2.99 dolardı, sonra 4.99 dolara çıkartıldı ve mavi tik onay rozetinin gelmesiyle Bir arada Twitter Blue üyelik fiyatı daha da arttı. Profile mavi tik onay rozetini de ekleyen Twitter Blue’nun fiyatı; aylık 7.99 dolar. Twitter mavi tik fiyatı kaç TL olacak? merakla bekleniyor.

Twitter mavi tik nedir ✔️

Twitter mavi tik nedir kısaca açıklamak gerekirse; Twitter’da mavi tik, onaylanmış hesap manasına gelir. Twitter onaylanmış hesap olma ve mavi tik alma formu Elon Musk’ın Twitter’ın başına geçmesiyle değişti. Twitter, evvelce makul ihtiyaçlara nazaran Müstakil olarak doğruladığı halk faydasına etkin, dikkate değer ve gerçek, Özgün hesapları belirlemek için mavi onay işaretini kullanıyordu. Elon Musk ile birlikte, mavi onay işareti iki farklı mana taşımaya başladı; Bir hesapta mavi tik görürseniz, o hesap ya evvelki doğrulama kriterlerine nazaran (aktif, kayda değer ve orijinal) onaylanmıştır ya da Twitter Blue abonelik hizmetiyle onaylanmıştır. Twitter Blue abonesi olan herkes, mavi tik kaidelerini taşımasa dahi anında onay rozeti alabiliyor.

Twitter’da mavi tik almak, Twitter Blue aboneliğiyle daha da kolaylaşmış olsa da doğrulama rozetini korumak o kadar kolay değil. Spam, engellemeden kaçınma ve bir hesabı taklit etme (parodi hesap) üzere kurallar iç fakat bunlarla sonlu olmamak üzere, Twitter kurallarınızı ihlal ettiğinizde mavi tik onay rozeti profilinizden kaldırılıyor. 

Bazı hesaplarda mavi tik yanında “resmî” etiketini dikkatinizi çekmiştir. Pekala, resmi profil etiketi ne manaya geliyor? Twitter, mavi onay işaretine ek olarak farklı hesap çeşitlerine ait daha bilgi sağlamak ve bu hesapları ayırt etmenize Yardımcı olmak için profillere etiketler ve rozetler üzere görsel kimlik işaretleri ekler. Devlete bağlı hesaplar, siyasi partiler üzere muhakkak siyasi kuruluşlar, Amel ortakları, Aka markalar, medya kuruluşları, yayıncılar ve halk kuruluşlarının hesaplarında bu etiketleri görebilirsiniz.

Twitter mavi tik alma kaideleri 🔍

 • Hesabınız Özgün olmalı
 • Tanınmış biri olmalısınız
 • Hesabınız etkin olmalı

Twitter hesap onaylama gereklilikleri sayfasına nazaran, Twitter mavi tik alma koşulları bunlar. Twitter mavi onay rozeti almak için, hesabınızın orjinal, tanınmış ve etkin olması gerekiyor denilse de hiç takipçisi olmayan, toplumsal medya platformunu faal olarak kullanmayan bir hesap bile doğrulama rozeti alabiliyor lakin bunun için dünyaca tanınan biri olmalısınız.

Orijinal hesap ne manaya geliyor? Birinci olarak; Size yahut çalıştığınız yere ve Twitter hesabınıza referans veren resmi web sitesinin linkini profilinize ekleyin. Yalnız web sitesinin sahibi olan kuruluşun Twitter’da onaylanmış olması gerekiyor. İkinci olarak; kimlik kartınızın (sürücü dokümanı ve pasaport da olabiliyor) fotoğrafını çekip Twitter’a göndermeniz gerekiyor. Marka yahut kuruluşsanız bu evrak Gerekli değil fakat şahsî hesabınızı onaylatacaksanız kimlik fotoğrafını sunmalısınız. nihayet olarak; seçtiğiniz tanınmışlık kategorisiyle ilgili bir Meydan ismi içeren resmi e-posta adresini eklemelisiniz. Meydan isminin alakalı olduğu kuruluşun Twitter’da onaylanmış olması gerekiyor. Twitter, hangi kategorilere giren hesapları onaylıyor diye soracak olursanız;

 • Devlet dairesi hesapları, devlet kurumdaki şahıslar, siyasi makam adayları
 • Haber kuruluşları ve bu daldaki şahıslar ve gazeteciler
 • Şirketler, markalar, kuruluşlar ve bunların başlarındaki kişiler
 • Eğlence yahut üretim şirketleri ve bu dalda çalışanlar
 • Profesyonel sportmenler, spor tertipleri, ekipler ve ligleri
 • Aktivistler ve organizatörler
 • İçerik üreticileri ve influencerlar

Hesabınızın tanınmışlık kriterlerine Müsait olarak herkesçe bilinen bir şahıs yahut markayı temsil etmesi yahut onunla bağlantılı olması gerekiyor. Twitter’a tanınmış biri olduğunuzu nasıl ispatlayabilirsiniz? Kendiniz yahut kuruluşunuz hakkında olan ya da size yahut kuruluşunuza referans veren yazıları gönderebilirsiniz fakat makaleler kendi blog sitenizden olmamalı. Google Trendlerde aram geçmişini gösteren ve başvurduğunuz kategoriyle irtibatlı bir profile link verebilirsiniz. Hesabınızın takipçi yahut bahsetme sayısı bulunduğunuz bölgede birinci %0.05’lik dilimindeyse bu, Twitter açısından tanınmış olduğunuzun ispatıdır.

Son olarak, hesabınız aktif olmalı ve Twitter kurallarına Müsait olmalı. Twitter’ın faal hesaptan kastettiği şey, hesabı faal olarak kullanmak değil. Birincisi; hesabınızda profil ismi ve profil resmi olmalı. İkincisi; hesabınız kilitli olmamalı (herkese Aleni olmalı). Üçüncüsü; hesabınıza ilişkin onaylı bir e-posta adresi yahut telefon numarası olmalı. En değerlisi, hesabınızın nihayet 12 ay içinde Twitter kurallarını ihlal nedeniyle -12 saat yahut 7 gün süreyle- kilitlenmemiş olması gerekiyor.

Twitter hesap onaylatma gereklilikleri; Özgünlük, etkinlik ve tanınmışlık olarak özetlenebilir.

Twitter mavi tik nasıl alınır 🤔

Twitter’da mavi tik nasıl alınır? Özellikle az takipçili, hesabını onaylatmak isteyen kullanıcılar tarafından Fazla soruluyor. Twitter mavi tik kullanıcı sayısı da merak ediliyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki, Twitter’da onaylanmış hesap olmanın iki yolu var; Twitter Blue aboneliği ile fiyatlı olarak yahut onaylanmış hesap kurallarını taşıyorsanız, fiyatsız olarak mavi tik alabilirsiniz. Hesap onaylatma başvurusu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Hesap onaylatma başvurusu ile Twitter mavi tik alma 👇🏻

 1. Twitter uygulamasını açın.
 2. Ayarlar ve Takviye altında Ayarlar ve gizlilik’i seçin.
 3. Hesabın’a dokunun.
 4. Hesap bilgileri’ni seçin ve devam etmek için şifrenizi girin.
 5. Onaylanmış altında “Onaylama isteğinde bulun”a dokunun.
 6. İsteği başlat diyerek yönergeleri izleyin.

Twitter Blue aboneliğiyle Twitter mavi tik alma 👇🏻

 1. Twitter uygulamasını açın.
 2. Gezinti bölmesinde mavi renkli Twitter Blue simgesine dokunun.
 3. Twitter Blue özelliklerini geçin ve “abone ol” butonuna dokunun.
 4. Mavi tik, profilinize anında eklenecektir.

Twitter mavi tik fiyatı 💲

Twitter mavi tik ücreti merak edilenler ortasında. Twitter’da mavi rozet işareti fiyatlı olarak eklenmiyordu, az Evvel Laf ettiğimiz koşulları taşıyan hesaplar için fiyatsız olarak profile ekleniyor ve Verified hesabı tarafından takibe alınıyordunuz lakin Twitter Blue aboneliği ile durum değişti. Twitter mavi tik fiyatı 2022 Kasım ayı prestijiyle 8 dolar.

Çoğu kullanıcının istediği Twitter’da mavi tik alma Twitter Blue aboneliğiyle Fazla kolaylaştı. Mavi onay rozetini Meydan onaylanmış Twitter hesabı sayısının süratle artacağı kesin. Umarız, Twitter Blue nedir, nasıl alınır ve fiyatı konusunda başlarda soru işareti kalmamıştır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir