Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Tüm iPhone 16 işlemcileri TSMC’nin 3nm sürecinde üretilecek

Tüm iPhone 16 işlemcileri TSMC’nin 3nm sürecinde üretilecek

admin admin -
12 0
Yüksek iPhone ve Mac satışları ile çip üreticilerinin Kıymetli bir müşterisi olan Apple, 3nm süreci için TSMC ile anlaşmış durumda. Yeni gelen bilgilere nazaran firma, 2024 yılında satışa sunacağı bütün iPhone modellerinde 3nm sürecinde üretilen işlemciler kullanacak.

iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modelleri farklı 3nm süreçlerinde üretilecek

Morgan Stanley raporuna nazaran TSMC, 3nm fabrikasyon sürecinde üretim düşüklüğüne gitmek zorunda kalmış. Firma, aylık 80000 levha yerine 60000 levha üretecek ve bu eserlerinin birçok Apple siparişlerinde kullanılacak. Daha Evvel Apple’ın 3nm sürecinde üretilecek bütün çipler için TSMC ile anlaştığı belirtilmişti fakat görünüşe nazaran 3nm sürecinde üretilen bütün çipler birebir verimlilikte olmayacak.

İddialara nazaran iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinde kullanılacak işlemciler birinci jenerasyon 3nm sürecinde üretilecekken iPhone 16 Pro modellerinde kullanılacak işlemciler daha verimli ikinci jenerasyon 3nm sürecinde üretilecek. Ayrıyeten yeni nesil Mac aygıtlarına kullanılacak M3 işlemcilerinin de ikinci jenerasyon 3nm sürecinde üretilmesi bekleniyor. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir