TurkNet için e-Devlet ile Dijital Kimlik Doğrulama nasıl yapılır?

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
TurkNet müşterilerine 1.000 Mbps’ye varan süratte download (indirme) ve upload (yükleme) suratları sunuyor. bütün abonelerine Müsait fiyatlarla taahhütsüz, Özgür ve kotasız biz hizmet veren TurkNet’e müracaat yapmak artık büsbütün uçtan uça dijitalleşti

Dijital Kimlik Doğrulama nedir?

TurkNet’e müracaat yaparken e-Devlet üzerinden Dijital Kimlik Doğrulama hizmetini kullanarak Hız kazanabilirsiniz. Abonelik mukavelesini onaylamak için kargo, kurye yahut evraklarla uğraşmadan büsbütün tamamen e-Devlet üzerinden sadece 3 dakikada kimlik doğrulama sürecinize onay verebiliyorsunuz..

Dijital Kimlik Doğrulama hizmeti kullanılmazsa, müracaat tamamlandıktan sonra belirttiğiniz adrese kurye ile kontratınız gönderiliyor. Mukaveleyi imzalayarak tekrardan kapınıza gelen kuryeye teslim ediyorsunuz. Evraklarınız ulaştıktan sonra müracaatınız onaylanıyor ve suram süreçleri başlıyor. Dijital Kimlik Doğrulama hizmetini kullandığınızda ise kurye ve fiziki imza ile uğraşmadan yalnızca 3 dakika içerisinde dijital kimlik doğrulama onayınızı tamamlayabiliyorsunuz. Böylelikle kurye ile ortalama 3 gün süren kontrat onay adımı, uçtan uça dijitalleşme ile e-Devlet üzerinden halledilmiş oluyor.

Dijital Kimlik Doğrulama nasıl yapılır?

  1. TurkNet’e müracaat sayfasındaki Kimlik ve Ödeme Bilgileriniz adımında bulunan Sözleşme Onayı ve Kimlik Doğrulama başlığı altında iki seçenek göreceksiniz: Dijital Kimlik Doğrulama ve Kurye ile Kimlik Doğrulama. Bu basamakta Dijital Kimlik Doğrulama seçeneğini seçip Başvuruyu Tamamla butonuna basın.

  2. Bu etaptan sonraki süreçleri e-Devlet üzerinden yapacaksınız. e-Devlet’e giriş yaparak arama kısmına “E-kayıt başvurusu onay işlemleri” Edebiyat yahut TurkNet tarafından size iletilen kontağa tıklayın. İlgili hizmete tıklayın.
  3. E-kayıt başvurusu onay süreçleri sayfasında İşletme/sağlayıcı tipi kutucuğunu “Haberleşme”, İşletme/Sağlayıcı kutucuğunu ise TurkNet olarak işaretleyin.

  4. Bir sonraki sayfada onay bekleyen müracaatınızı göreceksiniz. Yanındaki Onayla butonuna tıklayın.

  5. Ardından açılan sayfanın en altındaki onay tikini işaretleyin ve Onayla butonuna basın.

  6. Tüm süreçler bu kadar. Dijital Kimlik Doğrulama yaparak abonelik kontratını onaylamış oldunuz. Bu süreci yaptıktan sonra heyetim süreçleriniz başlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir