Mobil ve bilgisayar için en iyi simülasyon oyunları

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
Hiçbir şey yapmasanız bile ilerlemeye devam eden oyunlardan bıktınız mı? Zorluk ve gerçekçilik arayışı içindeyseniz bakmanız gereken Biricik başlık simülasyon oyunları olabilir. Bir simülasyon oyunu, sizi eğlendirebildiği üzere çetrefilli yapısıyla da size ter döktürebilir.

En âlâ simülasyon oyunları içeriğimizde hem eğlenebileceğiniz hem zorlanacağınız hem de gerçekçiliği yaşayacağınız üretimleri bulacaksınız. Simülasyon oyunları öbür PC oyunlarından farklıdır zira Mevcut olma sebepleri vilayetle de eğlendirmek değildir, en azından birincil olarak. Yalnızca eğlenmek istiyorsanız tonlarca tartıdaki yükünüzü saatler süren seyahatle vaktinde teslim etmeye çalıştığınız bir oyun size nazaran olmayabilir. lakin aradığınız şey bu gerçekçi zorluklar ise gelin içeriğimize devam edelim.

Mobil ve PC için en yeterli simülasyon oyunları önerisi 📜

Şayet en yeterli simülasyon oyunları hangileridir? diyorsanız gerçek yere geldiniz. Sizler için oluşturduğumuz listemizde tayyare simülatör oyunu yahut araba sürme simülasyonu üzere oyunları bulacaksınız. Bilgisayar simülasyon oyunları yanında mobil simülasyon oyunları da listemizde kendisine yer bulurken birbirinden şiddetli, gerçekçi ve cinse nazaran eğlenceli üretimleri da bulmanız mümkün. Önerdiğimiz simülasyon oyunları ile ister kendinizi bir F1 pilotu yapın, isterseniz bir tır sürücüsü yahut pilot olun. İsterseniz lafı Fazla Çok uzatmadan en âlâ similasyon oyunu önerilerine geçelim.
 • Euro Truck Simulator 2 (PC)
 • ARMA 3 (PC)
 • Farming Simulator 22 (PC)
 • Cooking Simulator (PC)
 • PC Building Simulator (PC)
 • F1 22 (PC)
 • Microsoft Flight Simulator (PC)
 • Cities: Skylines (PC)
 • Animal Crossing: Pocket Camp (Mobil)
 • Egg Inc (Mobil)
 • Fallout Shelter (Mobil)
 • Streamer Sim Tycoon (Mobil)
 • Bus Simulator: Ultimate (Mobil)
 • The Sims Mobile (Mobil)
 • Game Dev Tycoon (Mobil)

Euro Truck Simulator 2 🚛

Tır sürmekle ilgili bir oyunun bu kadar bağımlılık yapabileceğini kim düşünebilirdi? SCS Software, Euro Truck Simulator 2 ile tam manasıyla bunu yaptı. ETS2, en iyi Steam simülasyon oyunları arasında her Vakit en yüksek reytinglere sahip oldu. ETS 2’de yakıt, finans ve sürüş üzere kategorilerde şoförünüzün yeteneklerini yükseltebildiğiniz üzere kendi tır filonuzu ve şoförlerinizi oluşturabiliyorsunuz. Birebir vakitte online simülasyon oyunları ortasında da bulunan ETS 2, genişleme paketleri ile sınırsız bir Avrupa haritası sunuyor. Gerek Aka kitlesi, gerek bağımlılık yapan oynanışıyla ETS 2, en düzgün bilgisayar simülasyon oyunları sıralamasında üst sıralarda diyebiliriz.

ARMA 3 🏺

Çoğu kişi, ARMA markasını DayZ’ye dayanan tanınan zombi moduna sahip ARMA 2 ile tanıyor olabilir. Lakin askeri simülasyon niteliğindeki ARMA 3 tamamıyla Öbür bir tecrübe yaşatıyor. Bohemia Interactive, sandbox stratejisinin Temel ögelerini kendinden emin bir formda ARMA 3’e entegre edebilmiş. ARMA 3, genel olarak arkadaşlar ve düşmanlarla oynanabilecek organik, dinamik Cenk kıssaları için Aleni uçlu bir arena misyonu görüyor. Klasikleşmiş FPS oyunları sizi sıktıysa ve kapsamlı bir pc simülasyon oyunu arıyorsanız ARMA 3 size nazaran olabilir. ek olarak ARMA 3, düşük sistemli simülasyon oyunları arayanlar için de nihayet derece ülkü.

Farming Simulator 22 🚜

Adının hakkını veren Farming Simulator 22 ile artık daha Çok tarla satın alabiliyor, ekipmanları yükseltebiliyor ve yeşil dorukların akabinde günlük rutininizin tadını çıkartabiliyorsunuz. Farming Simulator 22’de kullanılabilecek ekipman ve makine yelpazesi nihayet derece geniş diyebiliriz. Kapsamlı bir Bina sunan oyun, Şayet kirlenmeden çiftçi olmak istiyorsanız sizin için biçilmiş bir kaftan. Fakat bu oyunu oynarken yalnızca çizmeleriniz kirlenmeyecek, çiftliğin Geri kalan bütün zorluklarını neredeyse birebir deneyimleyeceksiniz.  ek olarak oyunda çapraz ilişki yoluyla arkadaşlarınızla da çiftlik kurmanız mümkün.

Cooking Simulator 👨‍🍳

Sadece MasterChef izlemek istemiyor birebir vakitte mutfağın yalnız üyesi olmak istiyorsanız Cooking Simulator imdadınıza yetişiyor. Bu oyunda mutfağın ne kadar güçlü bir ortam olduğunu görüyor ve tahminen de size Yemek yapan “Cooking Anne”nize ne kadar teşekkür etseniz az olduğunu ayrım ediyorsunuz. Cooking Simulator’de lokantalarınız nihayet derece talepkar ve yalnızca bu da değil, Yemek pişirmek yalnızca bir tavada tahta kaşık sallamak sorunu değil. Bunun yerine her malzemeyi eksiksiz bir halde ölçmeniz, etlerinizi ve sebzelerinizi dilimleyip küp küp doğramanız ve her bir öğeyi gerçek tencerede kusursuz bir formda pişirmeniz gerekiyor. Şayet bir şeyleri yanlış yaparsanız mikrodalga fırını patlatabilir yahut mutfağı bir kaosa sürükleyebilirsiniz. Sonuçta herkes âlâ bir aşçı olmak zorunda değil.

PC Building Simulator 🖥️

Günümüz ekonomik şartlarında bilgisayar donanımları ile içli dışlı olmamız nihayet derece güç gözüküyor. Fakat bu tutkumuzu PC Building Simulator ile gidermemiz Muhtemel diyebiliriz. Oyun, statik bant, termal macun ve Fazla daha detaylı modifikasyonlar ile keyifli bir Bina sunuyor. Elbette PC Building Simulator öbür simülasyonlar üzere hayli detaylı. Olaya dalmadan Evvel görüntüleri ve kabloları sırasıyla sökmek değerli. Bu ortada hayalinizdeki oyun PC’sini oluşturmak için fiyatsız bir heyetim modu da var.

F1 22 🏎️

Araba simülasyon oyunları ve F1 sporunun bir hayranıysanız Codemasters’ın resmi F1 22 oyunu sizi bir yarış pilotu yapmak için geliyor. Formula 1 simülasyon yarışçılarının doruğu diyebiliriz, tecrübeye sahiden orada bulunmadan ulaşacağınız kadar yaklaşıyor ve o motor sesini deneyimlemenizi sağlıyor. F1 serisi ayrıyeten yol tutuş modeli bakımından öteki oyunların epeyce önünde yer alıyor.

2022 Formula 1 Dünya Şampiyonası için yeni teknik düzenlemeler nedeniyle F1 22, güncellenmiş fiziğe sahip yeni otomobil modellerine sahip. Ayrıyeten spora eklenen Sprint yarış formatı da oyunda bulunuyor. Oyun ayrıyeten oyuncuların muhteşem otomobiller, giysiler ve aksesuarlar toplamasına İmkan tanıyan F1 Life isimli özelleştirilebilir bir oyun modu da sunuyor. bütün bunlar F1 22’yi en uygun pc otomobil simülasyon oyunları ortasına sokuyor.

Microsoft Flight Simulator 🛫

Araba, tır, Cenk ve mutfak simülasyonlarından sonra Dizi uçak simülatörü oyunu alanındaki Microsoft Flight Simulator’e geliyor. Microsoft Flight Simulator, uçmanın her tarafını en ince detayına kadar tekrar oluşturuyor: Pistte Hücum etmeye başlarken kanatların üzerinde dalgalanan motorlardan gelen sıcak hava ve bulutların ortasından alçalırken ön camınıza vuran yağmur damlaları, büyüleyici grafikler. Ayrıntılara verilen bu Ehemmiyet MFS’yi çarpıcı kılan faktörlerden. Lakin bu görsellik oyunda uygulanan teknik ayrıntıların gerçekçilik seviyesini hiç etkilemiyor. Oyunda uçaklardan tutun, havaalanlarına ve kentlere kadar her şey birebir modellenmiş durumda.

Cities: Skylines 🌆

Cities: Skylines, Maxis’in Özgün SimCity formülünün çağdaş bir halde elden geçirilmesini sunarak Belde simülasyonu cinsini eski ihtişamına kavuşturmak için 2015 yılında ortaya çıktı. Skylines, sözün tam manasıyla Çağdaş bir Belde simülasyonu üzere hissettiriyor. Fakat gerçekçilik hala daha değişmedi çünkü Belde sakinleriniz, kanalizasyon tesisine Fazla yakın yaşamalarından yahut pak suya sahip olmamalarından hala daha hoşlanmıyor. Öte yandan Cities: Skylines’da kentinizi doğal afetlerden de müdafaanız gerekiyor.

Animal Crossing: Pocket Camp 🏕️ 

Animal Crossing: Pocket Camp, en âlâ taşınabilir simülasyon oyunları ortasında gösteriliyor. Nintendo’nun Animal Crossing serisinin taşınabilir versiyonu olan oyun birebir vakitte fiyatsız olmasıyla dikkat çekiyor. Oyun, oyuncuların Ufak bir kamp alanında Türlü kampçılarla etkileşime girmesine, Ufak vazifeleri yerine getirmesine, ticaret yapmasına ve Ömür alanlarını dekore etmesine İmkan tanıyan toplumsallaşma temelli bir yaşam simülasyon oyunları ortasında. Oyunda kamp alanını dekore edebildiğimiz üzere etraftaki gereçleri de topluyoruz.

Android sürümü || iOS sürümü

Egg Inc 🐔

Simülasyon oyunların her Vakit Önemli olmak zorunda değil… yani Şayet yumurta yapan tavukları ciddiye almıyorsanız. Egg Inc, bir sürü tavuğu olan temelinde bir Amel simülasyonu pozisyonunda. Oyun, yumurtaların kainatın sırlarını çözdüğü bir gelecekte geçiyor. Oyundaki Temel Gaye ise en karlı yumurta çiftliğini yapmak. Oyuncular ekrana tıklayarak tavuklar oluşturur ve bu tavuklar da gelir elde etmenizi sağlar. Elde edilen geliri ise daha uygun yumurtalar üretmek için çiftliği geliştirmede kullanıyorsunuz. Çiftlik geliştirmeleri ise yalnızca tavuk kapasitesini ve kümes boyutunu artırmayı kapsamıyor. önemli bir laboratuvar, filo, tahıl silosu üzere pek Fazla geliştirme oyunda ilerleyişin temelini oluşturuyor.

Android sürümü || iOS sürümü

Fallout Shelter 💣

Fallout Shelter, çıktığı 2015 yılından beri taşınabilir simülasyon oyunlarına hükmediyor diyebiliriz. Eğlenceli oynanışı, klasik Fallout tuhaflığı ve eksiksiz freemium stratejisiyle farklılaşan Fallout Shelter’da bir serpinti sığınağı inşa ediyoruz. Bu sığınakta elbette sakinlerimiz bulunuyor. Oyunda sakinlerinizi yönetip onlara Amel verirken birebir vakitte çocuk yapmalarını bile sağlayabiliyorsunuz. Oyunda ulaşmaya çalıştığınız şey ise en güzel sığınağı oluşturmak, çorak araziyi keşfetmek ve gelişen bir topluluk oluşturmak. Fallout Shelter muhakkak listedeki en eski simülasyon oyunları ortasında bulunuyor fakat birebir vakitte en güzel simülasyon oyunu olarak da nitelendiriliyor.

Android sürümü || iOS sürümü

Streamer Sim Tycoon 🤳

Streamer Sim Tycoon, en Yalın ancak en İlgi alımlı simülasyon oyunlarından biridir. Oyunun cazibesine katkıda bulunan retro bir sanat şekline sahip olduğunu söylemeliyiz. Ayrıyeten internette içerik akışı yapmak o kadar tanınan hale geldi ki, birçok şahıs bunu kendileri için denemeleri gerekip gerekmediğini merak etti. Şayet siz de bunu merak edenlerdenseniz stream (akış-canlı yayın) mesleğinize Streamer Sim Tycoon ile başlayabilirsiniz. Oyunda kendi kanalınızı oluşturabilir ve farklı içerikleri yayınlayarak izleyicilerle etkileşime geçebiliyorsunuz. Daha Çok takipçi kazandıkça kanalınız için Türlü sponsorluk teklifleri alacaksınız. İlerleyen süreçte kendi eserlerinizi bile takipçilerinize satabileceksiniz.

Android sürümü || iOS sürümü

Bus Simulator: Ultimate 🚌

Otobüs sürme simülasyonu mu arıyorsunuz? En düzgün mobil otomobil simülasyon oyunları da mı arıyorsunuz? O halde yüzlerce milyon Sefer indirilen Bus Simulator: Ultimate aradığınız oyun diyebilirim. Oyun, kendi otobüs şirketinizi yönetirken tıpkı vakitte bir otobüs sürücüsü olmanın Mümkün olan en gerçekçi tecrübesini sunmayı başarıyor. Yolcuları inançlı bir formda belli varış noktalarına taşırken birebir vakitte onların rahat etmelerini sağlıyorsunuz. Elbette bütün bunlar kâfi değil çünkü her Vakit aksilikler olur ve bunlar olunca da şikayetlerle uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Bus Simulator: Ultimate, hava durumu seçenekleri, Gerekli molalar, radyodaki hit müzikler, gerçekçi trafik kuralları, haritalar ve sürüş hünerleriniz hakkında size Geri bildirim verecek yolcular üzere misal oyunlarda olmayan birçok özellik sunuyor. Bagaj bölmelerini açma zaruriliği üzere Ufak fakat Kıymetli detaylar bile oyunda vurgulanıyor.

Android sürümü || iOS sürümü

The Sims Mobile 📱

The Sims’i iç etmeden en yeterli simülasyon oyunları listesine sahip olamazsınız. Tanınan oyun serisi The Sims, çoklukla PC’lerde ve konsollarda oynansa da merak etmeyin, The Sims Mobile size muhakkak seveceğiniz tıpkı yüksek kaliteli oynanışı sunacak. The Sims Mobile, ücretsiz taşınabilir simülasyon oyunları ortasında en başarılardan birisi. The Sims Mobile ve The Sims 4 , Maxis ve EA tarafından geliştirildiğinden misal oyun dinamiklerini paylaşıyor. Oyunda Sim’lerinizi özelleştirebilir, hayalinizdeki meskeni inşa edebilir ve sim’in Ömür şeklini şekillendirebilirsiniz. Dost edinmelerini, aşık olmalarını ve meslek yollarını seçmelerini izleyebilir yahut Denetim edebilirsiniz.

Android sürümü || iOS sürümü

Game Dev Tycoon 🧑‍💻

Game Dev Tycoon, kendi oyununuzu yaratmanıza müsaade veren temelinde bir Amel simülasyon oyunudur. Hasebiyle bu neredeyse her oyuncunun hayalinin gerçekleşmesini sağlıyor diyebiliriz. Game Dev Tycoon, sizi oyun sanayisine ve kuvvetli Amel modelleri ortasında sokuyor. Bu yapısıyla geliştirdiğiniz oyunları nasıl en Fazla satan oyunlar ortasına sokacağınızı size öğreten taşınabilir simülasyon oyunu, epeyce da detaylı bir yapıya sahip. Çünkü oyunun konusu, çeşidi ve hatta kullanılacak teknoloji ve oyun motoru üzere seçimler yapabiliyorsunuz. Oyunda tecrübe kazandıkça ve muvaffakiyetlerin kilidini açtıkça ofisinizin boyutunu da büyütebiliyorsunuz. Bu sayede Aka bir oyun şirketi haline geliyorsunuz.

Android sürümü || iOS sürümü

Böylece içeriğimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Çevrimiçi en yeterli fiyatsız simülasyon oyunları hangileridir? sorusuna yanıtlar aradığımız en uygun simülasyon oyunları içeriğimde farklı tiplerde üretimleri karşınıza getirdik. Taşınabilir simülasyon oyunları ve bilgisayar simülasyon oyunlarının bulunduğu içeriğimizde uçak, tır, kent, savaş, otomobil sürme simülasyonu üzere Çeşitli oyunlara yer verdik.

En Âlâ Similasyon Oyunları Oylama: 5/5 (⭐⭐⭐⭐⭐) Yekün Oy: 1767

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir