Türk Telekom, müze ve kütüphanelerin dijital dönüşümünü sağlıyor

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Türk Telekom, “Hitit Kültür ve Turizm Projesi” isimli proje ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ünitelerin dijital dönüşümü için çalışmalar yürütüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı kütüphaneler, kültür merkezleri, ören yerleri, Vilayet Kültür Müdürlükleri ve müzelerin altyapıları Biricik bir sistem altında buluşuyor.

Hitit Kültür ve Turizm Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Türk Telekom Kurumsal Satış genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak, yenilikçi dijital servislerimiz ve ulusal teknoloji teşebbüslerine yönelik yatırımlarımızla Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyoruz. Ülkemizin kültürel mirasını teknolojiye adapte etmek üzere başlattığımız çalışmalar kapsamında 81 vilayetteki bin 42 kütüphanenin dijital dönüşümünü tamamladık. Ayrıyeten anne destekçisi olduğumuz Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere kültür merkezleri ve ören yerlerinde ziyaretçilere fiber suratında internet erişimi sağlıyoruz.”

Binin üzerinde kütüphanenin dijital dönüşümü tamamlandı

Proje kapsamında 81 vilayette binin üzerinde kütüphanenin uçtan uca dijital dönüşümü tamamlandı. Dijital dönüşümün uygulandığı bütün kütüphanelerde sistemin Biricik bir çatı altında buluşmasının yanı Dizi Türk Telekom Wi-Fi hizmeti ve 300’e yakın kütüphanede ise fiber suratında internet hizmeti sunuluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir